Terasa nad jižním výstupem z metra Budějovická zřejmě půjde pryč

Dnes proběhla napjatě očekávaní tisková konference na magistrátu na tema „Jak dál s Budějovickou“. Kdo věřil, že se podaří najít rychlé řešení, bude zklamán. Představitelé magistrátu potvrdili, že počátkem dubna 2018 proběhne lhůta, kterou jim vyměřil stavební úřad na vyřešení havarijního stavu. Ten byl provizorně sanován přidáním 236 nových stojin k těm stávajícím, aby byla vůbec zajištěna statická bezpečnost konstrukce samotné terasy. Poté bude magistrát zřejmě realizovat postupné kroky na snesení konstrukce a vytvoření podmínek, aby mohl dále fungovat například uzavřený výstup z metra. Celková revitalizace prostoru okolo stanice není v současné době na pořadu dne.

DSC01219Na dotaz, zda se uvažuje o provizorním zprůchodnění, přímá odpověď nepadla. Průchodu nyní totiž brání vysoká hustota stojin, mezi kterými není dost místa pro bezpečný pohyb chodců. Hodně se ale hovořilo o tom, že je otázka, zda by to mělo z hlediska času smysl a kolik by to stálo. a pak že není vše o penězích, že? Od okamžiku, kdy padne konečné rozhodnutí o snesení konstrukce a pokud půjde vše dobře, čímž jsou myšleny lhůty výběrových řízení, by nemusela celá „operace“ trvat více než 190 dní.

Celou tiskovou zprávu magistrátu si můžete přečíst ZDE (soubor PDF).

Čtyřka v obraze
A každý si našel něco dobrého k snědku. Dům v Podolí s pamětní deskou a zatím ještě se starým věnečkem. Uprostřed divokého rytmu. Kromě důstojníků uctila památku i ministryně spravedlnosti Helena Válková a předseda pražského vrchního soudu Jaroslav Bureš. DSC05979 bus pruvod 025
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no