Čtyřka bude mít v následujících letech 45 zastupitelů

V příštím volebním období, tedy mezi roky 2014 a 2018, bude mít zastupitelstvo městské části stejný počet členů jako doposud, tedy 45. Rozhodlo o tom zastupitelstvo městské části, které beze změny ponechalo i počet volebních obvodů pro říjnové komunální volby, bude tedy pět devítimandátových obvodů.

Rada městské části předložila zastupitelstvu návrh, aby počet členů zastupitelstva i počet volebních obvodů v Praze 4 a jejich velikost zůstaly naprosto stejné, jako tomu bylo u voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010. Pro návrh hlasovalo 39 zastupitelů, proti nebyl nikdo, 5 členů zastupitelstva se zdrželo hlasování.

V obcích s počtem nad 50.000 obyvatel je třeba vytvořit volební obvody tak, aby se v každém volebním obvodu volilo nejméně 9 členů zastupitelstva.

Do prvního obvodu spadají Nusle, Podolí a část Vinohrad, do druhého Braník, Krč, Hodkovičky, Lhotka a část Podolí, třetí je pro části Krče a Lhotky, do předposledního obvodu spadjí lidé z Michle, Záběhlic a části Nuslí a do posledního zase lidé z části Krče, Nuslí a Michle.

 

Čtyřka v obraze
lanovka 003 Romanovi Šebrlemu bylo horko, nyní je už bez bundy. lanovka lanová dráha na Petřín 016 bus pruvod 030 Dětská atmosféra, letos bylo na festivalu doopravdy hodně nejmladších. pop-up 104
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no