Tříkráloví otužilci opět poplavou Vltavou

Letos již po osmé proplují členové České otužilecké unie, jejíž hlavním cílem je popularizace otužování, Pražskými Benátkami na Vltavě v centru metropole u Karlova mostu. Svůj mrazivý počin uskuteční v pravé poledne v sobotu 6. ledna 2018 na svátek Tří králů.

Každým rokem roste účast odvážných plavců a plavkyň na Tříkrálovém otužileckém plavání. V roce 2018 odveze loď typu Vodouch do středu Vltavy více než tři desítky otužilců, kteří skočí do chladných vod v blízkosti pátého pilíře Karlova mostu, kde byl dle legendy svržen do vody svatý Jan Nepomucký. Trasa měří zhruba 200 metrů a končí pod Křížovnickým náměstím u Juditina mostu v přístavišti Pražských Benátek. Na konci akce čeká všechny odměna ve formě nefalšovaného převoznického punče a hlavy plavců tematicky ozdobí panovnické koruny.

Tříkrálové plavání 2017 otužolci 001Spoluorganizátorem akce je již tradičně Muzeum Karlova mostu. „Také v tomto roce máme pro účastníky nachystanou, kromě tradičního punče, horkou čočkovou polévku a volnou vstupenku na expozici Českých vánočních zvyků, která je v našem muzeu k vidění až do 2. února,“ uvádí ředitel Muzea Karlova mostu Zdeněk Bergman, převozník pražský, od kterého dostanou borci volné lodní listy na plavbu Pražskými Benátkami. Plavci budou oceněni i pamětním diplomem, který převezmou z rukou předsedy České otužilecké unie a houževnatého propagátora otužování Vladimíra Komárka.

Harmonogram akce:
11:55 –
Fotografování otužilců před Muzeem Karlova mostu
12:00 –
Vyplutí lodi Vodouch s otužilci na palubě
12:20 –
Připlutí otužilců do přístaviště pod poslední zachovaný oblouk Juditina mostu

Tak neváhejte a svou sobotní procházku nasměrujte na sobotní poledne ku Karlovu mostu!

Tříkrálové plavání 2017 otužolci 002 Tříkrálové plavání 2017 otužolci 004 Tříkrálové plavání 2017 otužolci 005

A ještě něco málo k České otužilecké unii . Unie sdružuje otužilce a organizuje sportovní soutěže a propagační otužilecké akce. Je samozřejmou volbou pro zájemce o otužování z Prahy a širšího okolí. Česká otužilecká unie dále zprostředkovává otužilce pro reklamní akce, televizní přenosy, videoklipy, fotografování, filmový kompars, casting atd.
A nyní to hlavní. K otužilcům to máme od nás opravdu velmi blízko. Otužilecká klubovna je součástí vodácké loděnice v Praze 4 – Hodkovičkách (50°1’26.742″N, 14°23’54.057″E). Leží na břehu Vltavy na konci ulice V Náklích, budova má číslo 1a. Na některých mapách je tato ulice uvedena jako Lodnická, na orientačních tabulkách se oba názvy střídají. Nejbližší stanicí MHD je Černý kůň.

Tříkrálové plavání 2017 otužolci 006

Čtyřka v obraze
Uprostřed divokého rytmu. Ukázka první pomoci. Počasí oslavám přálo. Laco Deczi není šarlatán, ale hudební mág. Gallery: Oslavy Dne Země Klouzačka přímo září novotou.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no