Přestup mezi metrem C a A se na tři týdny vrací k normálu, pak to ale zase začne

Nástupiště ve stanici metra Muzeum A pro směr Depo Hostivař je již po rekonstrukci. Přestup mezi linkami A a C se díky tomu vrací na zhruba tři týdny do „normálních kolejí“, což jistě uvítají i obyvatelé Prahy 4. V lednu 2018 ale začnou práce na druhém nástupišti směr Nemocnice Motol a „bojovka“ s šíbováním cestujících bude v pozměněné podobě pokračovat.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v úterý 12. prosince 2017 uvedl zpět do provozu nástupiště ve stanici metra Muzeum A ve směru Depo Hostivař. Od 12. prosince 2017 do 2. ledna 2018 tedy přerušuje DPP ve stanici Muzeum A veškeré práce. Poté, od středy 3. ledna 2018, začne další etapa prací ve stanici Muzeum A a bude na necelých pět měsíců uzavřeno druhé nástupiště, tj. pro směr Nemocnice Motol.

Muzeum A oprava stanice výluka nástupiště 003Uskutečněné stavební práce od letošního července zahrnovaly např. odstraňování průsaků do stanice a vybudování odvodňovacího nerezového systému. Dopravní podnik dále provedl výměnu kamenných obkladů pilířů a stěn na nástupišti. Bylo vybudováno nové osvětlení stanice včetně jeho řídicího systému, staniční rozhlas, systémy počítání cestujících nebo majáčky pro nevidomé.

„Jsem rád, že se DPP daří plnit plán rekonstrukcí stanic metra. Pokračujeme v pracích ve stanici Muzeum A dle stanoveného harmonogramu, rekonstrukce této stanice by měla být celkově dokončena v září 2018,“ říká Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva DPP s tím, že DPP počítá s celkovými investičními náklady na tuto rekonstrukci ve výši 120 mil. Kč.

Harmonogram prací je rozdělen do jednotlivých etap. Od 12. 12. 2017 do 2. 1. 2018 budou veškeré práce ve stanici přerušeny a obě koleje budou v provozu pro cestující bez omezení. Po dobu této přestávky bude ve stanici zřízen pouze menší zábor pro zařízení stavby.

Muzeum A oprava stanice výluka nástupiště 002Od 3. 1. 2018 do 20. 5. 2018 bude realizována 2. etapa výstavby, spočívající v rekonstrukci nástupiště u 2. koleje. Pro tuto část rekonstrukce bude uzavřeno nástupiště u 2. koleje a vlaky ve směru Nemocnice Motol budou stanicí pouze projíždět. V této etapě budou provedeny zejména sanační a injektážní práce na ostění, rekonstrukce odvodňovacího systému a obnova obkladů a podhledů na nástupišti. Zároveň bude zrekonstruováno osvětlení a slaboproudé rozvody na nástupišti.

Poté bude následovat 3. etapa, která proběhne za provozu obou kolejí, a to v termínu 21. 5. 2018 až 24. 8. 2018. Tato etapa bude věnována pracím ve středním staničním tunelu, přičemž práce budou probíhat pouze v noční přepravní výluce a nebudou znamenat výrazné omezení komfortu pro cestující.

Muzeum A oprava stanice výluka nástupiště 011Během 2. a 3. etapy však bude stanice Muzeum A po 4 víkendy úplně vyloučena pro provoz s cestujícími. V těchto víkendových výlukách budou vlaky v obou směrech stanicí pouze projíždět. Tyto termíny budou stanoveny v závislosti na koordinaci s dalšími plánovanými stavebními akcemi v pražském metru a DPP o nich bude včas informovat. Po celou dobu výstavby probíhají zároveň práce v neveřejné části stanice, kde dochází k rekonstrukcím čerpacích stanic, vzduchotechnických zařízení, silnoproudých a slaboproudých prvků.

Závěrečná 4. etapa je určena pro dokončovací práce, které nebudou mít vliv na cestující. Tato 4. etapa bude probíhat v termínu 25. 8. 2018 až 28. 9. 2018.

Dopravní opatření

Z důvodu opravy části nástupiště ve stanici Muzeum na lince A bude od středy 3. ledna 2018 na zhruba pět měsíců uzavřeno nástupiště pro směr Nemocnice Motol.

Muzeum A oprava stanice výluka nástupiště 010„Pro jízdu do stanice Muzeum ve směru od Depa Hostivař bude třeba dojet až do stanice Můstek a následně přestoupit na vlak v opačném směru. K odjezdu ze stanice Muzeum směrem do stanice Nemocnice Motol lze využít vlak směr Depo Hostivař a ve stanici Náměstí Míru přestoupit do vlaku na opačné straně nástupiště,“ říká Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Cestující mohou využít i alternativní trasy povrchovou dopravou i díky pomoci vyhledávače spojení (dostupného na http://spojeni.dpp.cz).

Více informací včetně schémat naleznete zde: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/muzeum-a-castecne-uzavreni-nastupiste/.

Zdroj: DPP, foto: Čtyřka žije

Muzeum A oprava stanice výluka nástupiště 007

Čtyřka v obraze
Výukové materiály. DSC01610 Poznáte všechny druhy? Průvod byl dlouhý, hlídat musí strážníci. lanovka na petřín 134 lanovka lanová dráha na Petřín 001
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no