Na Štěpána opět poplavou ve Vltavě otužilci, zajděte je podpořit

I. plavecký klub otužilců Praha pořádá v úterý 26. prosince 2017 tradiční vánoční plaveckou soutěž otužilců ve Vltavě u Národního divadla v Prazenejstarší, největší a nejznámější otužileckou akci v republice vůbec – Memoriál Alfreda Nikodéma. První vánoční vystoupení otužilců ve Vltavě, tehdy pod vedením samotného Alfreda Nikodéma, se konalo v roce 1923, tedy před 94 lety – a letos se uskuteční již 71. ročník.

Jako obvykle se zahajuje slavnostním nástupem v 11:00 hodin, soutěžní tratě mají start i cíl na severním cípu Slovanského ostrova. Poplavou se tři tratě – měřená soutěž na 750 metrů jako Memoriál Františka Venclovského, a dvě tradiční kondiční tratě – 100 metrů jako Memoriál Štěpána Poláka a 300 metrů jako Memoriál Oldřicha Lišky. Vyhlášení a předání všech ocenění proběhne i letos ve slavnostním Malém sále Paláce Žofín, můžeme se těšit i na spontánní moderování v podání Jakuba Koháka.

mem an 2014 019Mezi aktivními účastníky akce budou dřívější přemožitelé kanálu La Manche – Lenka Štěrbová, Dana Zbořilová, Abhejali Bernardová, Rostislav Vítek, Petr Mihola a také Richard Haan, známý operní sólista (mj. nositel ceny Thálie pro rok 2010).

„Předpokládaná účast je 350 až 400 otužilců. Vloni jich bylo 366. Každým rokem je plavců více a více, každoročně se tak zvyšuje rekordní počet plavců při jednotlivé soutěži pořádané v ČR na otevřených vodách,“ říká předseda I. plaveckého klubu otužilců Praha a ředitel soutěže Tomáš Prokop. Na nejdelší trati 750 metrů budou startovat ti nejlepší borci z Českého poháru v zimním plavání. Soutěží se zúčastní plavci z České republiky, Slovenska, Polska, Belgie, Anglie, Argentiny, Ruska, Rakouska a možná i jeden plavec původem z Angoly. Nejstarším plavcem by měla být paní Božena Černá z pořádajícího klubu (87 let), pravděpodobně nejmladším účastníkem bude Martin Chytil z Prahy (8 let).

mem an 2014 001Očekávaná teplota vody je kolem 4 °C. Pro zajímavost, před 91 lety, v roce 1946, se veřejné vystoupení otužilců (tehdy u mostu Svatopluka Čecha) nemohlo uskutečnit v plném rozsahu, protože se nepodařilo prosekat led ve Vltavě. Tehdy bylo v noci -20 °C.

Akce se i letos stala součástí projektu České unie sportu nazvaného „Sportuj s námi“. Akce se koná s přispěním Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, která je spolupořadatelem akce. I letos pořadatelé vkládají do pořadu podniku vloženou soutěž „O pohár starosty Městské části Praha 1“, kterou vyhraje družstvo složené ze tří nejlépe umístěných plavců jednotlivých zúčastněných klubů.

Zdroj: TZ I. plaveckého klubu otužilců Praha

1video

Čtyřka v obraze
Jak se lépe unavit než ve skákacím hradu? Pietní deska. Když vás bolí nožičky, pomůžou starší... Vejde se průvod do ulic? lanovka lanová dráha na Petřín 008 bus pruvod 005
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no