Snížila předvolební rétorika ceny tepla pro obyvatele Prahy 4?

Mezi volební hesla Trojkoalice (KDU-ČSL, Strana zelených, Starostové a nezávislí) v posledních komunálních volbách patřilo i „stop předraženému teplu od 4-Energetické“ s dovětkem její přísné kontroly. Nyní jsme ve druhé půli volebního období a jistě si zaslouží se podívat, jak se nejsilnějšímu bloku současné radniční koalice podařilo slib naplnit.

Jak to tak vypadá, tak předvolební proklamace jsou často o něčem jiném, než realita, a tedy i rychlost jejich uskutečňování. Zatímco se představenstvo a dozorčí rada 4-Energetické od voleb postupně zazelenalo, tak na jasné výsledky jejich práce si zřejmě budeme muset ještě nějakou dobu počkat a věřit, což zase tolik nestojí, narozdíl od vyúčtování tepla…

termoregulační ventil teplo topení radiátor 001Pokud by bylo teplo od 4-Energetické opravdu tak předražené, dalo by se očekávat, že dojde k výraznému snížení jeho ceny poměrně poměrně rychle. Když se ale podíváte do tabulky níže, tak jeho cena zamířila k obratu teprve v posledním období a je otázkou, jaký vliv mělo na konečnou předběžnou cenu tepla pro obyvatele Prahy 4 nové řízení společnosti a jaký holé ceny energií. To ale ukáže až čas a leccos pak napoví i loňské vyúčtování tepla. Jeho rozúčtování na jednotlivé obyvatele domů ale bude nově ovlivňovat i vyhláška 269/2015 Sb. Takže je možné, že někteří nájemníci budou docela překvapeni.

Cena za GJZa pět let své existence společnost 4-Energetická prokázala, že je velmi špatným hospodářem, … proto je třeba nyní důsledně dohlédnout … především na tvorbu ceny tepla, do které rozhodně nepatří například platy politiků působících ve statutárních orgánech společnosti,“ uvedla ještě v roce 2013 Mgr. Petra Rejchrtová (Strana zelených), současná zastupitelka MČ Praha 4 a aktuálně i členka dozorčí rady 4-Energetická, která v dozorčí radě zasedá i ve firmě Pražská energetika Holding. Ta je s 3,5 miliardovým kapitálem přece jen o něco větší, než 4-Energetická, která se může pochlubit jen 24 miliony korun.
Nezbývá tedy než paní třídní učitelce z PJZŠ Horáčkova popřát, aby se jí dílo dařilo i ve 4-Enegetické, měla na něj dostatek času a výsledek ve formě opravdu nepředraženého tepla pro obyvatele Prahy 4 na sebe nenechal dlouho čekat.

zevo spalovna a teplárna malešice 2

Čtyřka v obraze
DSC01595 Zde by mohlo stát čtvrté křídlo. Zástupci občanského sdružení Křoviny debatují se starostou, jak by se mohl pozemek rekultivovat. Největší bomba - doopravdy vysoká síťová prolézačka! Takhle prázdnou ji už neuvidíte... Krvežíznivé rytíře doplňovaly ctnostné dámy. Tradiční bubeníci rozduněli Budějovickou, až DBK třásl.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no