Snížila předvolební rétorika ceny tepla pro obyvatele Prahy 4?

Mezi volební hesla Trojkoalice (KDU-ČSL, Strana zelených, Starostové a nezávislí) v posledních komunálních volbách patřilo i „stop předraženému teplu od 4-Energetické“ s dovětkem její přísné kontroly. Nyní jsme ve druhé půli volebního období a jistě si zaslouží se podívat, jak se nejsilnějšímu bloku současné radniční koalice podařilo slib naplnit.

Jak to tak vypadá, tak předvolební proklamace jsou často o něčem jiném, než realita, a tedy i rychlost jejich uskutečňování. Zatímco se představenstvo a dozorčí rada 4-Energetické od voleb postupně zazelenalo, tak na jasné výsledky jejich práce si zřejmě budeme muset ještě nějakou dobu počkat a věřit, což zase tolik nestojí, narozdíl od vyúčtování tepla…

termoregulační ventil teplo topení radiátor 001Pokud by bylo teplo od 4-Energetické opravdu tak předražené, dalo by se očekávat, že dojde k výraznému snížení jeho ceny poměrně poměrně rychle. Když se ale podíváte do tabulky níže, tak jeho cena zamířila k obratu teprve v posledním období a je otázkou, jaký vliv mělo na konečnou předběžnou cenu tepla pro obyvatele Prahy 4 nové řízení společnosti a jaký holé ceny energií. To ale ukáže až čas a leccos pak napoví i loňské vyúčtování tepla. Jeho rozúčtování na jednotlivé obyvatele domů ale bude nově ovlivňovat i vyhláška 269/2015 Sb. Takže je možné, že někteří nájemníci budou docela překvapeni.

Cena za GJZa pět let své existence společnost 4-Energetická prokázala, že je velmi špatným hospodářem, … proto je třeba nyní důsledně dohlédnout … především na tvorbu ceny tepla, do které rozhodně nepatří například platy politiků působících ve statutárních orgánech společnosti,“ uvedla ještě v roce 2013 Mgr. Petra Rejchrtová (Strana zelených), současná zastupitelka MČ Praha 4 a aktuálně i členka dozorčí rady 4-Energetická, která v dozorčí radě zasedá i ve firmě Pražská energetika Holding. Ta je s 3,5 miliardovým kapitálem přece jen o něco větší, než 4-Energetická, která se může pochlubit jen 24 miliony korun.
Nezbývá tedy než paní třídní učitelce z PJZŠ Horáčkova popřát, aby se jí dílo dařilo i ve 4-Enegetické, měla na něj dostatek času a výsledek ve formě opravdu nepředraženého tepla pro obyvatele Prahy 4 na sebe nenechal dlouho čekat.

zevo spalovna a teplárna malešice 2

Čtyřka v obraze
DSC_0008 Časopis Hrana měl svůj stánek, děti mohly vytvářet své vlastní komiksy. Děti mohly alespoň trochu zjistit, jaké to je, být slepým. AoA AMOCOCO Letterkenny IRELAND 2012 JPG Zástupci místní radnice, starosta Pavel Caldr a jeho zástupce Jiří Bodenlos u pietní desky. pop-up 008
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no