V Praze je opět smogová situace

Magistrát hl. m. Prahy žádá řidiče z Prahy i ty, kteří do hlavního města dojíždějí, aby omezili jízdy automobilem a k dopravě využívali přednostně veřejnou dopravu. Praha tak reaguje na vysoké koncentrace suspendovaných částic PM10 (polétavý prach), kvůli kterým v časných ranních hodinách 2. února 2017 vyhlásil Český hydrometeorologický ústav pro území hlavního města Prahy smogovou situaci.

Při smogové situaci doporučují odborníci zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. Toto doporučení se týká zejména osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starších lidí a malých dětí.

Pro Prahu byla smogová situace letos vyhlášena již podruhé. Poprvé 20. ledna, po zhoršení kvality ovzduší byl 21. ledna vyhlášen signál regulace. Ten byl odvolán 24. ledna a tentýž den i smogová situace.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. Na odkazu ZDE se můžete například podívat na to, jaké jsou aktuální koncentrace PM10 v metropoli.

Zdroj: MHMP

DSC01898

 

Čtyřka v obraze
Než přejdou děti křižovatku, vznikne menší zácpa. Pohled do nitra vozidla. Pustíš mě si hrát? amococo 4 AoA AMOCOCO Letterkenny IRELAND 2012 JPG lanovka na petřín 135
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no