Kvůli zhoršení situace se smogem v Praze byla vyhlášena regulace

Velmi nízké teploty, minimální vítr a inverzní charakter počasí zřejmě stojí za tím, že Český hydrometeorologický ústav vyhlásil pro území hlavního města Prahy z důvodů vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 (polétavý prach) regulaci. A to s platností od časných ranních hodin v sobotu 21. ledna 2017 do odvolání.

Magistrát hlavního města Prahy žádá řidiče automobilů se spalovacím motorem, aby nevyjížděli a k dopravě využívali přednostně veřejnou dopravu, neboť emise z těchto automobilů se významně podílejí na zvýšených koncentracích částic PM10 a oxidu dusičitého.

DSC01906Pražanům a návštěvníkům metropole doporučujeme omezit pobyt venku, zejména se toto doporučení týká osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním a starších lidí. Pobyt venku není v této situaci vhodný ani pro malé děti. Fyzicky náročných aktivit pod širým nebem by se měli zdržet i dospělí bez zdravotních potíží.

Pokud jde o regulaci stacionárních zdrojů znečištění, v Praze se v současné době nenachází žádný významně velký zdroj prašnosti. Provozy, jichž se regulace týká, obdržely informaci a budou postupovat podle svých regulačních řádů.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz, záložka Ovzduší, předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje a je v záložce Počasí.

Zdroj: MHMP

Čtyřka v obraze
bus pruvod 040 bus pruvod 033 DSC01589 bus pruvod 028 IMG_2332 (2) bus pruvod 052
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no