Prasklé potrubí způsobilo na magistrále mohutné dopravní zácpy

Rekordní kolony vznikaly v metropoli v pondělí 28. listopadu 2016 hned od rána. Severojižní magistrála stála v nejhorších okamžicích ve směru na Prahu 4 už od Vltavy v Holešovičkách. Obrácený směr byl o něco lepší, ale ne o mnoho. Za vše mohla havárie vodovodního řadu v Sokolské ulici hned u náměstí I. P. Pavlova na úrovni Lékařského domu.

Těžký začátek pracovního týdne začal pro řidiče již nad ránem, kdy se v zemi poroučelo staré vodovodní potrubí, které pamatuje ještě doby mocnářství a při vzniku republiky mělo Kristova léta již za sebou. Podobných je přitom v centru dalších 100 kilometrů. Kdy přijde únava i na ně, je jen otázkou.

sokolska-a-okoliZpočátku se ještě kolem vývěru vody jezdilo jedním pruhem, ale pak si situace vynutila uzavření Sokolské ulice od křižovatky s Ječnou ulicí. Magistrát, tušíce opravdu velký průšvih, pohotově začal zajišťovat lokální objízdné trasy a zároveň všemi možnými kanály varoval i žádal řidiče, aby se centru Prahy vyhnuli. Uzavření této části Severojižní magistrály představuje opravdu vážnou dopravní komplikaci. V krizovém štábu se dokonce nechala vidět i primátorka Adriana Krnáčová.

Na sociálních sítích se hned objevila řada komentářů, které tuto katastrofickou situaci srovnávaly s plánovanou humanizací magistrály, která by měla snížit počet pruhů a tudíž i kapacitu. Většina diskutujících se přikláněla k názoru, že by se do magistrály nemělo zasahovat, dokud za ni nebude alternativa v podobě dokončení vnitřního Městského okruhu a vnějšího Pražského okruhu. Jinak totiž bude kolabovat centrum Prahy každý den.

Kolony a zácpy v 08:15

Kolony a zácpy v 08:15

Magistrát již od rána upozorňoval chodce, že je třeba respektovat uzavřené přechody na křižovatce na I. P. Pavlova. A vyzýval všechny účastníky silničního provozu, aby dbali pokynů dopravní Policie ČR, která se společně se strážníky Městské policie hl. m. Prahy snažila do chaosu vnést trochu řádu.

V místě problému byla omezena i částečně MHD. Autobusová linka č. 148 a linky č. H1, 504, 505, 510 a 511 dočasně měnily trasu a zastávky. Informace najdete webu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Příčinou havárie byla porucha vodovodního řadu, voda z prasklého potrubí vytvořila pod komunikací kavernu. Její rozsah odpoledne zkoumal georadar. Právě na základě jeho údajů bude možné říci, jak dlouho potrvá náprava do normálu.

Magistrát předpokládá, že pokud v podzemí nevznikla žádná jeskyně, tak by kolem úterního poledne mohly být pro dopravu zprovozněny na komunikaci Sokolská dva zúžené jízdní pruhy. Opravu provádí Pražské vodovody a kanalizace.

sokolska-havarie-voda-kuptik-003

Čtyřka v obraze
Martin Maxa hrál několikrát. Občas kus trofeje upadne. pop-up 205 Romanovi Šebrlemu bylo horko, nyní je už bez bundy. Elá hop! Ceremoniář.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no