Branické divadlo opět ožije, první premiéra bude na počátku listopadu

Roky očekávaný Den D je za dveřmi. Po letech vlekoucí se rekonstrukce a opakovaném výběru nájemce čeká Branické divadlo jeho skutečné znovuotevření. První slavnostní premiéra se uskuteční ve čtvrtek 3. listopadu 2016 od 19:30 hod. a těšit se můžete na českou premiéru hry Sébastiena Thieryho Dva nahatí chlapi (Deux hommes tous nus). Samotné premiéře bude samozřejmě předcházet den předtím i generální zkouška, podle posledních informací od 16 hodin.

A na co se při premiéře můžeme těšit? Nový nájemce, společnost BCD CZ principála Václava Čížkovského připravila v šibeničně krátkém čase lehce hořkou i lehce absurdní komedii kontroverzního francouzského autora.

plakatzaciname„Dva do té doby úplně seriózní advokáti ze stejné kanceláře se probudí úplně nahatí ve stejné posteli… Není jasné, jak ani proč k tomu došlo. Manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu…,“ lehce poodhaluje děj sám principál Václav Čižovský, který si v tomto kusu i zahraje. Režie se ujal Jan Nosek Novák, kostýmy (pokud jsou třeba…) navrhla Elen Dufková, za scénu zodpovídá Jan Tobola a hudba je plně v kompetenci Pavla Ryby. A na prknech, která znamenají svět, uvidíte Jiřího Racka, Barboru Mottlovou a Sabinu Valovou a již zmíněného Václava Čížkovského.

Vstupenky budou k dispozici v předprodeji od 17. října v pracovních dnech vždy mezi 16:00 až 19:30 hod. na pokladně divadla. Od 20. října má být možné i předobjednávat vstupenky online. Cena má být 290 korun. Podrobnosti a aktuální novinky najdete na facebookovém profilu divadla a také na novém webu divadla. Jen nás realizační tým poprosil, abychom čtenáře upozornili, že vše vzniká „za pochodu“ a že by měli být shovívaví.

dsc06215-branicke-divadlo-108

V době premiéry budou výkopy již minulostí…

bd_letak_dl_branik_vyrez_stranka_1

Z focení plakátu na premiéru …

dvanahaty

Zkouší se fest …

Čtyřka v obraze
DSC01629 titulka Dotčené skleníky. DSC05500 Aleš Kýr před pamětní deskou věnovanou Emilu Lánymu. Dominikánský dvůr v současnosti.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no