Tip na víkendový výlet do Troji na vinobraní

Populární burčák i lahodná vína z vinice sv. Kláry a dalších předních vinařů z Moravy a Čech potečou tento víkend proudem v trojské botanické zahradě. Po roce se vinice sv. Kláry opět promění v dějiště oslav vína. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit na degustaci medailemi oceněných vín, prohlédnout si expozici dokumentující výrobu vína a poslechnout si hudební program ve stylu jazzu, country a folkové hudby.

botanicka-zahrada-vinice-vino-vinobrani-114„Oblíbené vinobraní nás čeká už tento týden a já věřím, že si ho společně užijeme nejen díky vynikajícím mokům, které získaly bezpočet ocenění, ale také díky bohatému doprovodnému programu, kterému vévodí české country legendy Zelenáči a Rangers band, a také díky naprosto jedinečnému výhledu na naše hlavní město Prahu. Proto bych velmi rád pozval všechny Pražany, ale i „přespolní“, aby se k této oslavě letošní úrody připojili,“ říká ředitel Botanické zahrady hl. města Prahy Oldřich Vacek.

Loňské počasí bylo teplé a suché, což vínům z vinice sv. Kláry velmi svědčilo. Jejich jedinečná, výborná chuť si získala od začátku roku již 21 medailí. Kromě místních vín však návštěvníci mohou okoštovat vína dalších devíti předních českých a moravských vinařů.

botanicka-zahrada-vinice-vino-vinobrani-103Doprovodný hudební program se ponese v duchu jazzu, country a folku. Zazpívá Jitka Vrbová a Hot jazz Praha, dále vystoupí country a folkové kapely, mimo jiné také již legendární Zelenáči a Rangers band. Po oba dny mohou zájemci navštívit také expozici výroby vína s průvodcem. Prohlídky se budou konat ve 14 a 16 hodin, cena je 350 Kč/os. Vstupenka zahrnuje exkurzi po expozici, degustaci 2 vzorků vína včetně vstupného do skleníku Fata Morgana a na vinobraní. Rezervace na prohlídku expozice výroby vína je nutná na email: amalie.balastikova@botanicka.cz nebo na čísle 737 284 260.

botanicka-zahrada-vinice-vino-vinobrani-102Sousedské ani jiné permanentky, včetně Trojské karty, se na vinobraní nevztahují, ale sobotní vstupenka do botanické zahrady platí i na vinobraní v nedalekém Trojském zámku. Vstupenka pro dospělého za 200,- Kč obsahuje vstup do venkovní expozice (vinobraní), vstup do skleníku Fata Morgana a skleničku na víno.

Vstupné během vinobraní sv. Kláry – Vstupné bude během vinobraní mimořádné (dospělí 200 Kč, děti 0-5 let zdarma, děti 6-15 let 70 Kč, studenti do 26 let po předložení platného student. průkazu, ISIC karty či indexu 70 Kč, senioři do 70 let + ZTP 70 Kč, senioři nad 70 let 20 Kč, ZTP/P zdarma, pes 85 Kč).

botanicka-zahrada-vinice-vino-vinobrani-115Hudební program vinobraní sv. Kláry
(Změna programu vyhrazena)

Sobota
11:00-13:45    K2 Duo
14:00-16:45    EV band
17:00-19:00    Zelenáči

Neděle
11:00-14:45    Eda Wild jr. a band
15:00-16:45    Hot jazz Praha a Jitka Vrbová
17:00-19:00    Rangers band

Čtyřka v obraze
A přichází hlavní star - Aneta Langerová. lanovka na petřín 130 Bez kouře není kouzelnických triků! Kostel sv. Prokopa v Braníku. Tento pohled by nemusel být brzy dostupný, ve hře je vybudování čtvrtého křídla budovy. DSC01671
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no