The Tap Tap otevřou podzim Památníku Ticha Bubny

Památník Ticha Bubny v Praze 7 opět otevře své brány všem, kteří nejsou vůči okolí lhostejní. Kromě připomínky smutného výročí 75 let od prvního transportu židů z bubenského nádraží se mohou návštěvníci prostoru těšit na koncerty, výstavy, diskuse i druhý ročník akce Bubnování pro Bubny.

Rozmanitý podzim, jehož cílem je ukázat kulturní záměry a různá témata budoucího centra paměti, odstartuje ve středu 14. září 2016 od 19 hodin koncert skupiny The Tap Tap s názvem „Slabé kusy“.

Za názvem „Slabé kusy“ se skrývá zamyšlení nad současnými podobami Eugeniky. Vystoupení se stane první kulturní nabídkou k podzimní sérii Bubnování pro Bubny. Všechny akce spojuje budoucí projekt Památníku Ticha Bubny. Právě v prostorách nádraží vznikne moderní prostor veřejného dialogu nejen o Eugenice a hledání souvislostí mezi historií a současností. Chybět nebudou ani do budoucna zajímavé koncerty, výstavy a přednášky. Realizátorem je obecně prospěšná společnost Památník Šoa Praha o.p.s.

a1_the_tap_tap_1„Koncert kapely studentů a absolventů Jedličkova ústavu má přinést především radost z hudby svého žánru, ale také pár úvah k zamyšlení nad současnými ozvuky „Eugeniky v nás“, tedy současného vnímání nepsaných norem krásy a ošklivosti,“ říká ředitel Památníku Ticha Bubny Pavel Štingl.

Hodinové vystoupení netradičního seskupení nabídne především písničky z nově připravované desky, na které skupina The Tap Tap pracuje v těchto dnech ve studiu. Hosté Památníku Ticha Bubny se tak mohou těšit na novinky psané přímo na míru kapele od různých autorů. „Jako menšina ve společnosti, které se období II. světové války týkalo bezprostředně, jsme rádi, že se tímto koncertem můžeme k tématu přímo na nádraží Bubny vyjádřit. Ať každý posoudí, zda jsme ´slabé kusy´,“ říká kapelník The Tap Tap Šimon Ornest. Koncert začne vwe zmíněných 19 hodin a vstup je zdarma.

pamatnik-bubny-kolejAkce v Památníku Ticha Bubny – podzim

14. září – koncert Slabé kusy kapely The Tap Tap
20. září – dokument Eugéniové na střeše Veletržního paláce (www.eugeniove.cz)
11.–31. října – výstava Stigmatizovaná místa Evropy
16. října – II. ročník akce Bubnování pro Bubny (75. Výročí prvního transportu)
24. –26. října – představení Čekárna (Farma v jeskyni)
19. listopadu – Noc divadel – Představení přírodní školy

Čtyřka v obraze
DSC01615 IMG_0659 Lavičky lákají jen kávu, ostatní si hrají. Asi vítr, ne? AoA - Amococo - credit Hanny Breunese Kostel sv. Archanděla Michaela v Podolí.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no