Poslední fáze opravy tramvajové trati v Nuslích docela bolí

Na sklonku prázdnin vstoupila rekonstrukce tramvajové trati na Nuselské a U Plynárny v Praze 4 do další fáze. Ne, že by to snad bylo předtím v Nuslích nějaké veselé, ale tato fáze prací je z pohledu místních obyvatel a zdejších podnikatelů či jen projíždějících řidičů opravdu výživná. Kdo do Nuslí nemusí, ať se jim raději velkým obloukem vyhne!

Z důvodu pokračování rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Nuselská a U Plynárny a kvůli generální opravě mostu přes Botič je od neděle 28. 8. do soboty 26. 11. 2016 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Spořilov. Výluka je tedy rozšířena i do zastávek Pod Jezerkou a Horky. Dole uvedené schéma MHD pak i dobře ilustruje situaci pro individuální dopravu. Stručně se dá říci, že kde se procpe autobus, tam auto také…

DSC04875Obdobně jako MHD je postižena i automobilová doprava. Od křižovatky s Táborskou (Vladimírovou), tedy od Pankráce do Nuselské smí jen stavba a dopravní obsluha. Od křižovatky s Mojmírovou pak již jen stavba. Přejet Nuselskou se dá od Svatoslavovy k ulicím V Horkách a Rostislavově, kde je ale dopravně často docela husto a zdejší ulice jsou tak trochu bludiště. Zcela uzavřen je přejezd po části Nuselské od ulice Na Jezerce ke Kloboučnické (je zde ale náhradní trasa, byť docela divoká) a zbytek Nuselské až k mostu přes Botič (k Adamovské) je prakticky slepý. Podobně slepě byť zrekonstruovaně je na tom i druhá část Nuselské od mostu přes Botič k vyústění Michelské.
Ulice U Plynárny je průjezdná jen k železničnímu mostu přes ni (mezi Tyršovým vrchem a Bohdalcem) a pokračovat se dá do ulice Nad Vinným potokem směrem na Vršovice, kde ale bývá ve špičkách docela zácpa a navazující křižovatka na souběhu ulic U Seřadiště, Petrohradská a Bartoškova je za volantem vozu opravdu jen pro otrlé Pražáky. Zbytek ulice U Plynárny směrem ke Kauflandu (k Bohdalecké, Chodovské a Záběhlické) je stále úplně uzavřený, tedy jen pro stavbu.

Detailní popis změn linek MHD najdete zde: Nusle – MHD

schema_nuselskaDSC04880 DSC04896 DSC04853DSC04911

Čtyřka v obraze
Jak se správně točí medailí? DSC05972 Tento pohled by nemusel být brzy dostupný, ve hře je vybudování čtvrtého křídla budovy. Část hřiště pro nejmenší. DSC01598 lanovka na petřín 136
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no