Kdo má odvahu, pojede, kdo ne, může se jen koukat aneb Napříč Prahou – přes tři jezy již ve středu

Skauti a skautky zvou: Splujme spolu tři pražské jezy! Přidejte se letos k nim a odneste si nezapomenutelné zážitky. A pokud nemáte odvahu, tak je to i námět na velmi pěknou podívanou a zároveň procházku podzimní Prahou okolo Vltavy.

Ve středu 28. září 2016 – na státní svátek – zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy stovky pramic, kánoí či kajaků skautů a skautek i veřejnosti. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10:30 a 12:00 hod. Přihlásit se, a využít tak výjimečnou příležitost sjet jinak zavřené pražské jezy, může ale každý v rámci tak zvaného volného splutí. To následuje hned po závodních kategoriích.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZávod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (na Stadionu vodních sportů) a s cílem na ostrově Štvanice.

Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu.

Zájemcům o volné slutí doporučujeme navštívit odkaz ZDE , kde se dozvědí více. Je zde i v sekci Podpora (vpravo) odkaz na půjčení lodi (vyzvednutí lodi na startu a odevzdání v cíli – přihlášení až do 27. září 2016 do 18 hodin!) a další zajímavosti.

dsc07225

Čtyřka v obraze
Ne, není to tak, jak si myslíte. Děti se hlásí. DSC01592 Dáme vítězům cenu, nebo ne? DSC01688 Na atrakce se čekaly dlouhé fronty. pop-up 207
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no