Den s Integrovaným záchranným systémem již ve čtvrtek v parku Na Pankráci

Chcete vidět hasiče, záchranáře, vězeňskou službu a další ozbrojené složky v akci? Pokud ano, tak se zajděte se podívat ve čtvrtek 15. září 2016 na jedinečnou a neopakovatelnou a celodenní prezentaci složek Integrovaného záchranného systému do parku Na Pankráci. Akce městské části Praha 4 začíná v devět hodin a končí ve čtyři odpoledne.

„Tuto akci pořádáme podruhé a jsem opravdu rád, že v loňském roce vzbudila velký zájem veřejnosti. Navzdory deštivému počasí byl vloni park Na Pankráci plný návštěvníků a já věřím, že letos to bude ještě lepší,“ uvedl radní Zdeněk Pokorný, který má oblast bezpečnosti ve svém ranku a nad akcí převzal patronát. „Chceme, aby především děti lépe poznali práci pražských záchranářů a nejen jejich,“ doplnil Pokorný. A na co se tedy mohou návštěvníci akce těšit?

dsc08139Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy seznámí veřejnost s činností Poříčního oddělení, oddělení hlídkové služby, speciální pořádkové jednotky a dopravní policie. Svoji techniku představí Městská policie hl. m. Prahy, hasiči a Vojenská policie. Návštěvníky určitě zaujme interiér autobusu vězeňské služby, který převáží vězně, a gigantická sanitka Golem.

Akademie dobrovolných záchranářů ČR předvede ukázky první pomoci včetně svého vybavení a cvičné figuríny. Větší děti si mohou vyzkoušet transport zraněného v transportní plachtě, fixaci zraněného, změření krevního tlaku a ošetření drobného poranění. Posádkové velitelství Praha má pro všechny připravenou laserovou střelnici, na které je možné vyzkoušet si střelbu z pistole a ze samopalu, ukázku vybavení a výstroje čestné stráže s ukázkou dovedností vojáků této jednotky.
Děti se také mohou celý den těšit na skákací hrad.

den-izs-pankracTipy z programu:
– v 9:30 a v 10:30 hodin
– začínají ukázky hasičů, například záchrana osob lezeckou technikou, a práce ve výškách. Další činnosti hasičů jsou překvapením.
– v 11 hodin se předvedou psi Městské policie hl. m. Prahy.
– od 10 do 14 hodin – svoje dovednosti předvedou strážníci a koně Městské police hl. m. Prahy.
– ve 14:00 a v 15:00 hodin – začnou dvě dynamické ukázky operativně eskortní skupiny Vězeňské služby ČR, například zadržení nebezpečného pachatele, kruhové střežení, vniknutí do cely atd.
– ve 13:30 a v 15:30 hodin – předvede záchranná brigáda kynologů Praha ukázky z výcviku a využití speciálně vycvičených psů při záchraně osob, mj. dětí a seniorů.
– ve 14:30 hodin – začíná exhibiční vystoupení vojáků čestné stráže, kteří předvedou svoje umění při práci se zbraní.

 

Čtyřka v obraze
lanovka na petřín 129 Sluníčko dětem příliš nesvítilo. Turnaj rytířů na koních. Ukázka první pomoci. lanovka na petřín 130 Jak se správně točí medailí?
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no