Přetěžované kamiony budou mít v Praze do budoucna smůlu

Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy převzalo tento týden od Magistrátu hlavního města Prahy finanční dar ve výši dvou milionů korun. Částka je určená na nákup speciálního mobilního pracoviště pro kontrolu nákladní a autobusové dopravy. Darovací smlouvu podepsal pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Libor Hadrava a ředitel pražské policie plukovník Miloš Trojánek.

váha vážení kaminy mobilní 002„Pražská policie se nákupem speciálu zařadí mezi další kraje, které tímto prostředkem účinně bojují s problematikou přetíženosti nákladní dopravy a poškozováním pozemních komunikací. Podobným vozidlem již disponují policisté například Ústeckého, Pardubického, Moravskoslezského či Olomouckého kraje,“ uvedl radní Libor Hadrava.

Toto speciální mobilní pracoviště svojí činností postihne nezákonné přetěžování vozidel, čímž omezí poškozování pozemních komunikací – vyjeté koleje, výtluky a podobně. Právě kvůli těmto nežádoucím jevům dochází ke zvýšení nákladů na opravy komunikací i poškozených vozidel. Mobilní pracoviště svojí činností zároveň postihne i nedodržování bezpečnostních přestávek řidičů, které vede k větší nehodovosti.

váha vážení kaminy mobilní 001„Kontroly technického stavu vozidel, dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí a dalších předpisů v podobě dodržování povinných přestávek a odpočinků patří již dlouhodobě mezi priority dohledu policie nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Pořízením tohoto speciálu budou moci naši dopravní policisté zmíněné přestupky snadněji odhalovat,“ řekl k projektu ředitel pražské policie Miloš Trojánek.

Zdroj: MHMP , ilustrační foto

Čtyřka v obraze
Před začátkem show. DSC05372 DSC01685 DSC01598 Zástupci občanského sdružení Křoviny debatují se starostou, jak by se mohl pozemek rekultivovat. Smutné tváře.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no