Začíná 14. ročník Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA

Zahrada kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 ožije ve dnech 3. a 4. června 2016 již po čtrnácté skvělou hudbou, divadlem a bohatým doprovodným programem. Festival bloumající veřejnosti Habrovka svou neotřelou až sousedskou atmosférou nabízí alternativu k velkým festivalům, zároveň však poukazuje na aktuální problémy společnosti.

Na místo konání (U Habrovky 66/2 – Praha 4) se dostanete pohodlně od metra Budějovická na trase C pěšky okolo Polikliniky a Úřadu MČ Praha 4 v ulici Antala Staška směrem hasičské stanici v ulici U Krčské vodárny a již jste tam. Areál se v pátek otevírá v 15:30 hod. a děti do 12 let mají vstup volný. Dospělí pak za 220 Kč. Jen s ohledem na bezpečnost nechte doma čtyřnohé přátele, prosí pořadatelé.

Habrovka (2)V pátek 3. června 2016 zahájí festival pražská kapela Chocofly propojující současné taneční hudební žánry s funky-jazzem. Odpoledne zahraje také těšínská písničkářka Beata Bocek, Ta se představí v komornějším pojetí, pouze se švédským multiinstrumentalistou Christofferem Strandhem.
Romský akordeonista, pianista a skladatel Mário Bihári s kapelou Bachtale Apsa a rapper Vladimir 518 spojili romskou hudbu s hip-hopem v unikátním projektu. Vladimirovy texty v romských melodiích a rytmech byly zatím uvedeny pouze na Světovém romském festivalu Khamoro 2015. Habrovka je letos jediným místem, kde tato příležitostná formace vystoupí.
Nejen hudby, ale i divadla si užijete dosyta. Malé divadlo kjógenu má ve svém repertoáru japonské frašky, hned dvě z nich, Jobikoe a Šimizu, uvedou divadelníci v pátek. Be pozzy D. S. Antonína Puchmajera je skrz naskrz pozitivní kabaret, ve kterém se dozvíte, že jste v pohodě a sluníčko svítí jako pominuté.
Večer se můžete těšit na jedinečný průřez folklórem východní Evropy prošpikovaný osobitou energií multikulturní kapely Shum Davar s úžasnou zpěvačkou Karin Sarkisjan.
Plastic People of the Universe
prošli v loňském roce významnými personálními změnami. Výrazně omlazená kapela ale nekončí, pouze si k názvu přidala New Generation a jede dál. Těšit se můžete na staré známé songy se svěží rytmikou.

Habrovka (1)Sobotní dopolední program nabídne divadelní představení a workshopy pro dětské diváky. ZUŠ Most zahraje své Duhové pohádky, Divadlo Toy Machine pozve do kouzelného kraje Alenky v říši divů a Klauni ze Squadra Sua zase představením Happy Hours na oběd do restaurace. Celé dopoledne také bude možnost navštívit Valdštejnské imaginárium – barokní tyjátr v pojízdném divadelním vozíku, plný improvizace, her a neuvěřitelnosti.
Odpoledne zahájí scénické vystoupení s tanečnicemi spolku ArtproProstor z jabloneckých lázní s hudebním doprovodem dua HLASkontraBas – Ridiny Ahmedové a Petra Tichého. Následuje Divadlo potulného čajovníka slibující servírovat Čaj lásky.
Osmičlenná parta z pražských Vršovic Kšandy Industry zahraje v nakažlivém rytmu ska. Divadlo Minor pak v přistaveném autobusu odehraje představení Autobus.
Česko-francouzská čtveřice světoběžníků Les Gars D’en Bas má v repertoáru kromě autorského šansonu i známé odrhovačky v rytmu swingu, jazzu, s vlivy klezmeru, balkánské a romské hudby.
Už jsme doma patří k nejznámějším rockovým kapelám u nás i v zahraničí. Loni oslavili třicetiny, mejdan bude pokračovat i na Habrovce.
Po dopoledním představení pro děti, připravili Toy Machine divadlo pro odrostlejší publikum. V hlavní roli Faust a Mefisto.

Habrovka (3)Stejně jako loni bude i letos hlavní hvězdou festivalu zahraniční kapela. V Berlíně žijící americká vokalistka Donna Brown představí s The Golden Gospel Pearls harlemskou gospelovou scénu. Afro-americké náboženské písně v jejich podání mají sta tisíce fanoušků po celé Evropě. Věříme, že osloví i návštěvníky festivalu Habrovka.
Ještě než vypukne afterparty, představí se Slovosledi a to Ve vlastní šťávě – bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů, tak jak ho znáte ze života.

A na závěr? Lače Manuša! Styl, který hrají, sami označují jako romano jazz, písně mají romský feeling a pokud vás nechytí za uši, tak určitě za duši. Srdce kapely tvoří živelná zpěvačka Marta Balážová s kytaristou a zpěvákem Tiborem Židou.

Habrovka (4)Festival se také pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové. Ta je zároveň autorkou šesti pohledů, které jsou zdarma k dostání ve vybraných pražských podnicích. Letáky jsou zkrátka out, pozvěte na Habrovku pohledem.
Propojení kvalitních a léty osvědčených kapel s mladými hudebními skupinami, netradiční divadelní představení, bohatý dětský program, i prezentace zajímavých neziskovek, to vše dělá z festivalu Habrovka jedinečnou akci.

HABROVKA_plakat

Čtyřka v obraze
Poháry pro nejlepší školy jsou již připravené. Ceremoniář. DSC01662 kontaky2 Ukázka první pomoci. DSC05543
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no