Když nepodpoříte Pražský okruh, my zastavíme kamiony, vzkazuje vládě náměstek Dolínek

Zřejmě již o prázdninách by mohly mít tranzitní kamiony plné ruce práce, aby se dokázaly vyhnout hlavnímu městu. Náměstek primátorky Petr Dolínek totiž v reakci na postup kabinetu, který zřejmě vyřadí stavbu SOKP 511 Pražského okruhu z priorit, u kterých chce vyjednat u Evropské komise výjimku z procesu EIA, hodlá ochránit obyvatele Spořilova a dalších městských částí skoro za každou cenu.

Do Prahy by totiž na vybraných komunikacích mohly mít zakázaný vjezd nákladní vozidla s délkou přes 12 metrů. Že se to týká především tranzitních kamionů, je nasnadě. Opatření by umožnilo dopravní obsluhu metropole, ale kamiony by musely hledat jinou cestu.

Petr Dolínek (ČSSD)

Petr Dolínek (ČSSD)

„Věcný záměr by měl jít do rady a následně připomínkového řízení,“ řekl minulý týden novinářům primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Uvedené opatření s délkou 12 podle něj umožní v Praze pokračování třeba výstavby, kdy firmy používají sice těžká nákladní vozidla, která ale nemají přes uvedenou délku. Až čas ukáže, zda bude mít náměstek dost podpory, aby to prosadil.

Spořilovská spojka kolony kamiony 006Nutnou podmínkou pro zamýšlený zákaz vjezdu, který je plně v kompetenci hlavního města, je totiž vyjádření policie. Ta, mimo jiné, posuzuje celkový dopad na dopravní situaci. Právě v tom vidí ministerstvo dopravy šanci Dolínka zastavit. Navržené opatření se totiž resortu velmi nelíbí. Alternativu za tu část Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi, které měla být již roky v provozu a kvůli které kamiony dusí Spořilov, ale nemá.

Pokud by došlo na realizaci pražského zákazu, hodlají obdobně postupovat některá středočeská města a obce. V tomto duchu se již ozvaly například Říčany, které nadměrná kamionová doprava ničí také. Jak by pak vypadaly středočeské okresky i silnice vyšších tříd je nasnadě.

Čtyřka v obraze
Ceremoniář. bus pruvod 035 Ohniště. bus pruvod 047 lanovka lanová dráha na Petřín 012 lum 3
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no