Světový den zdraví lákal na zajímavé ukázky i informace

Ve třech sálech historické budovy Nuselské radnice proběhla 6. dubna 2016 interaktivní osvětová akce, kterou se čtvrtá městská část tradičně připojuje k podpoře Světového dne zdraví. Letos se nesla v duchu rizik a jejich prevence ve vztahu k životnímu stylu. Po krátkých úvodních slovech předsedy komise MA21 Tomáše Hrdinky a místostarostky MČ Praha 4 pro oblast zdravotnictví Ivy Kotvové a zástupců všech organizací, které se zde prezentovaly, měla možnost si v průběhu celého dne své zdraví zkontrolovat a hodně zajímavého se o něm dozvědět i široká veřejnost.

kopie z OL061787Z počátku jednotlivá pracoviště oblehli středoškoláci, kterých bylo dohromady na dvě stovky a v odpoledni pak přicházeli i další návštěvníci, kterých ale bylo poněkud méně, což je trošku škoda. Nám se nejvíce líbilo měření CO v dechu, neunikli jsme ani měření tuku v těle a kontrole tlaku, nechali jsme si opravit a vyčistit brýle a o správném čištění zubů jsme se dozvěděli řadu zajímavostí. Dámy i děvčata se zase živě zajímala o samovyšetření prsu či o to, čím se dá nahradit nadbytek soli při přípravě pokrmů. Zajímavých pracovišť ale bylo podstatně více, a kdo nedorazil, tak ten může jen litovat.

Čtyřka v obraze
Klouzačka přímo září novotou. Bez kouře není kouzelnických triků! Vokálistky z Johannes Benzu pějí o světě řidičů kamionů. Kostel sv. Prokopa v Braníku. DSC03306 Starosta (v pozadí primátor).
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no