Při Světovém dni zdraví nezůstane ani Praha 4 stranou

Čtvrtá městská část se tradičně připojuje k podpoře dubnového Světového dne zdraví, který se letos ponese v duchu rizik a jejich prevence ve vztahu k životnímu stylu. Praha 4 proto pro širokou veřejnost připravila na půdě historické radnice v Nuslích zajímavý program, na který vás srdečně zve.

Celá akce se uskuteční 6. dubna 2016 v době od 9:30 do 18 hodin ve třech sálech Nuselské radnice v Táborské ulici. A na co se příchozí mohou těšit? Opravdu toho nebude toho málo. Po úvodních slovech patronů akce – místostarostky MČ Praha 4 pro oblast zdravotnictví Ivy Kotvové a předsedy komise MA21 Tomáše Hrdinky – si zájemci v průběhu celého dne budou moci poslechnout a na „vlastní kůži“ vyzkoušet, jak může nezdravý životní styl s naším zdravím pěkně zamávat.

Světový den zdraví na Praze 4 bude totiž interaktivní. Pro tzv. zdravotní gramotnost, tedy schopnost se samostatně rozhodovat ve prospěch zdraví svého či bližních, není nic lepšího, než si vše prostřednictvím smyslů osahat, shlédnout názorné příklady a něco si i přímo vyzkoušet. Na školáky, neškoláky, děti, rodiče i prarodiče čeká první dubnovou středu celá řada zajímavých stanovišť.

Světový den zdravíStátní zdravotní ústav (SZÚ) se bude prezentovat například na poli správné výživy, kde s vámi probere Pyramidu výživy, dotkne se otázky solení, cukru i obilovin. Stranou nezůstane ani ukázka, jak si správně protáhnout klouby, u pánů pak i otázka, jak správně provést samovyšetření v místech, které z nich činí muže. Další zajímavou oblastí pak bude ověření zrakové ostrosti či barvocitu a ověřit si bude moci i procento skrytého tuku v těle.
Hygienické stanice hl. m. Prahy se zase zaměří na dámy a samovyšetření prsu, poradí s odvykáním kouření a změří kuřákům zamoření organizmu oxidem uhelnatým či vysvětlí, v čem je důležité očkování. V neposlední řadě se pak můžete dozvědět, proč je i preventivní měření krevního tlaku užitečné, a jaké máte doma možnosti.
Střední zdravotnická škola Alšovo nábřeží si na Světový den zdraví zase připravila ukázku správného čištění zubů a všeho dalšího, co souvisí s ústní hygienou. Prezentovat se budou i budoucí oční technici při čištění brýlí ultrazvukem a poradí, jak na drobné opravy – třeba utažení šroubků.
Na jednom pracovišti se pak bude prezentovat i Thomayerova nemocnice, která poskytuje ambulantní, lůžkovou, specializovanou, diagnostickou, léčebnou, preventivní a lékárenskou péči a další služby související s poskytováním zdravotní péče. Ta si pro vás připravila komplexní představení výše uvedené nabídky včetně programů podpory zdraví a prevence nemocí.

Z historie

Světový den zdraví byl vyhlášen v polovině minulého století, kdy vznikla Světová organizace zdraví – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň připomínkou toho, že WHO se snaží o vymýcení různých nemocí a o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě, a to hlavně u sociálně slabších částí populace. Činnost této organizace je zaměřena na prevenci.

Čtyřka v obraze
Neviditelný pes. bus pruvod 023 Romanovi Šebrlemu bylo horko, nyní je už bez bundy. IMG_2337 (2) Pavel Prchal při prezentaci svého projektu. Zde by mohlo stát čtvrté křídlo.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no