Radnice vyhlásila soutěž pro školáky aneb Udělej si svou knihu

Radnice čtvrté městské části vyhlásila pro děti ze základních škol zajímavou soutěž, která je motivována Mezinárodním dnem dětské knihy. Školáci při ní mají za úkol vytvořit vlastní knihu. Samotná knížka může být kreslená, psaná, s ilustracemi i bez obrázků, nebo třeba v podobě komiksu.

Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak i třídy, skupinky děti, party kamarádů a podobně. Vlastní soutěž je rozdělená i podle věku. Mladší děti by svou knížku měly směřovat do pohádky, od starších se pak očekává spíše fantasy příběh. Dětské představivosti se meze nekladou, jen by mladí spisovatelé měli co do rozsahu a i s ohledem na čas volit spíše útlejší výstup než romány o stovkách stránek.

A nyní to nejdůležitější. Uzávěrka soutěže je poslední únorový den! Až do pondělí 29. února 2016 tedy můžete svá osobní i kolektivní díla posílat na adresu radnice, tedy Úřad MČ Praha 4, Antala Staška 2059/80b, 140 46 Praha 4.
Obálku s knížkou (balíček) je také potřeba označit nápisem „Malí, velcí spisovatelé“. Dovnitř pak nezapomeňte připojit lístek s vaším jménem(ny), příjmením(y) a adresou a kontaktní email a telefon na dospělou osobu (rodiče, paní učitelku a podobně).

den knihy plakátekHotové knížky ale také můžete i přímo donést. V tomto případě pak o zabalení a lístečku uvnitř platí to samé, co jsme napsali výše. A kontaktní místa jsou:
recepce Úřadu městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/80b,Praha 4)
Městská knihovna v Praze – pobočka Novodvorská (Novodvorská 151, Praha 4)
Městská knihovna v Praze – pobočka Spořilov (Postupická 7/2932, Praha 4)
Dům dětí a mládeže Praha 4 – Hobby centrum 4 (Bartákova 1200/4, 140 00 Praha 4)

Organizátoři soutěže se již na všechna dílka moc a moc těší a jsou také rádi, že v pečlivě vybírané porotě zasednou dva vzácní hosté – spisovatelka Ivana Peroutková a výtvarník Adolf Born. Porota bude v první půlce března vybírat ty nejlepší knihy a slavnostní vyhlášení vítězů v obou kategoriích proběhne 1. dubna 2016. Nejlepší dílka v obou kategoriích si pak odnesou zajímavé ceny. Partnery soutěže jsou: Městská knihovna v Praze, Hobby centrum a Albatros.

Máte-li k soutěži nějaký dotaz, nápad či námět, posílejte je na petra.handlova@praha4.cz, nebo můžete volat na tel.: 261 192 176 .

Mezinárodní den dětské knihy:
Mezinárodní den dětské knihy se slaví již několik desítek let. Připadá na 2. dubna. Mezinárodní den dětské knihy byl záměrně stanoven na toto datum, neboť právě v tento den se narodil známý dánský spisovatel (pohádkář) H. Ch. Andersen. Kdo by neznal z dětství třeba Malou mořskou vílu, malého Káje a sněhovou královnu. Společnost pro dětskou knihu byla založena v roce 1953 a mezi její první členy se řadila i známá spisovatelka dětských knih Astrid Lindgrenová. MČ Praha 4 se rozhodla tento den oslavit tím, že se autory knížek stanou samy děti.

Čtyřka v obraze
Dominikánský dvůr. DSC_0003 Starší děti si také zábavu najdou. Tanečníci byli nádherně synchronizovaní. Turnaj rytířů na koních. DSC02583
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no