První dětské skupiny již v jeslích vesele běží

Zejména efektivnější podpora návratu do zaměstnání u rodičů dětí, které jsou ve věku před nástupem do mateřské školy, je cílem projektu, který v letošním roce zahájilo Zdravotnické zařízení městské části Praha 4.

Dětské skupiny jsou součástí projektů realizovaných od počátku roku 2016 a financovaných z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

Ve dvou budovách – v Kotorské a Rabasově ulice – dochází k transformaci dosavadních oddělení jeslí a Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 zde začíná s provozem sedmi dětských skupin. Z nich šest je financováno z Evropského sociálního fondu. Kapacita dětských skupin je v současné době povolena na šestkrát po dvaceti dětech a sedmá dětská skupina nabízí kapacitní možnost pro osmnáct dětí.

Jan Schneider 001

Jan Schneider

DSC09350V kontextu rostoucích nákladů na provoz, jako je valorizace mezd nebo rostoucí náklady na energie, chceme zachovat a nejlépe ještě zvýšit dostupnost péče,“ říká ředitel Zdravotnického zařízení městské části Praha 4 Jan Schneider. „Důraz klademe především na rodiče z nízkopříjmových skupin obyvatel Prahy 4. Služba, která je spolufinancovaná v rámci realizace projektu, bude  určena pouze cílové skupině, která prokáže vazbu na trh práce,“ upřesňuje ředitel.

Transformace a provoz dětských skupin výrazně zprofesionalizuje péči o děti. Ve skupinách budou postupně zavedeny systematizované plány péče jednotlivých skupin a individuální plány pro každé dítě. Zařízení také zakoupí moderní výchovné pomůcky.

Všechny potřebné informace a dokumenty k transformaci a provozu dětských skupin ve Zdravotnickém zařízení městské části Praha 4, ale také přihlášky, kontakty na vedoucí skupin a projektovou manažerku, najdou rodiče a všichni zájemci na webovém portálu: http://www.zzpraha4.cz/detske-skupiny.

DSC09344

Čtyřka v obraze
pop-up 303 Část hřiště pro nejmenší. DSC059491 DSC05552 V blízkosti je jenom zastávka na znamení. lanovka na petřín 135
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no