Nedělní křest otužilců ve Vltavě proběhne v Braníku

I v roce 2016 bude první lednová neděle zasvěcena křtu otužilců ve Vltavě. Tradiční „koupání“ proběhne 3. ledna 2016 dopoledne v rameni Vltavy vedle kempinku Kotva. Na setkání srdečně zve pořadatel, kterým je I. plavecký klub otužilců Praha. Akce v Braníku, která začíná v 10:30 hod. je pojata jako otevřená a je určena jak pro otužilce, tak i pro širokou veřejnost.

otužilci křest braník„Klasicky se křtí se noví členové klubu a z tradice si každý rok pak opakovaně jdou zaplavat i další členové klubu a příchozí,“ říká předseda klubu otužilců Tomáš Prokop. Křest má dlouhodobou tradici a také rituální formu. Předseda klubu nejprve poleje křtěného vodou (vodou s ledem – pozn red.), což doprovází slovy „zlom vaz“, na což křtěný odpovídá „vem tě ďas“ a následně se pak společně pokračuje přímo do Vltavy, kde si nováček spolu s ostatními zaplave. Více o otužování a samotném nejstarším a největším otužileckém klubu v České republice najdete na jeho webu ZDE .

Informace pro zájemce v kostce:

Kdy: v neděli 3. ledna 2016 v 10.30 hodin
Kde: v Praze – Braníku v rameni Vltavy vedle kempinku Kotva (stanice Nádraží Braník tramvají č. 3 a 17)
Sraz: klubovna I. PKO Praha (ul. U Kempinku 1801/2, Praha 4, viz mapa)
Pořadatel: I. plavecký klub otužilců Praha
Informace: Tomáš Prokop, předseda klubu, tel. 606 754 905, mail: tomas-prokop@seznam.cz

Sníh a mráz již několik posledních let křtu kulisu nedělá a zřejmě i letos to nebude o mnoho lepší. Aktuální teplota vody kousek proti proudu v Chuchli byla den před křtem 4,4 stupně Celsia.

Čtyřka v obraze
Asi vítr, ne? Únava po doběhnutí. pop-up 303 DSC01574 Umění miniatur. Vojta eskamotérem.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no