Radnice chystá v příštím roce rekonstrukci Branické

Rada městské části Praha 4 na počátku zimy odsouhlasila uzavření smlouvy s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy na realizaci akce „Branická hluk“. Předmětem smlouvy je rekonstrukce mobiliáře a veřejného osvětlení.

„Za částku 5 milionů korun bude v Braníku osazeno nové veřejné osvětlení, dodány a umístěny lavičky, květináče a dojde ke zkulturnění prostoru před naším domem s pečovatelskou službou,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (Klub Tučňák). „Hned v prvních dnech příštího roku předložím Komisi pro dopravu Rady městské části Praha 4 návrh na přejmenování autobusové zastávky U Staré pošty na Branické divadlo,“ doplnil Zicha.

Revitalizaci Branické vítá i bývalý starosta a současný zastupitel Pavel Caldr (Pro Prahu). „Jsem rád, že rada pokračuje v nastartovaných projektech z minulého volebního období, které lidem v Branické i okolí zpříjemní život. Vzhledem k tomu, že půjde o nemalé a poměrně dlouhodobé zásahy do života zdejších obyvatel tak věřím, že TSK i dodavatelské firmy přistoupí ke všem pracím odpovědně a s rozvahou,“ dodává Caldr.

Změnit by se měl i název nedaleké zastávky MHD v ulici Ke Krči z U Staré pošty na Branické divadlo.

Změnit by se měl i název nedaleké zastávky MHD v ulici Ke Krči z U Staré pošty na Branické divadlo.

A na co se tedy mohou lidé v Braníku těšit? Po etapách dojde k osazení nového veřejného osvětlení včetně zemních prací, nových stožárů a pokládky kabelů v úseku Jiskrová-Branické nám (délka 325 m) a pak v úseku ZÚ (Ke Krči) – Jiskrova (délka úseku 400 m). Dále se v úseku ZÚ – Branické náměstí v rámci obměny městského mobiliáře objeví nové lavičky, přibudou květináče a zkulturní se prostor před domem s pečovatelskou službou pomocí přírodních materiálů. Úprav by pak měl doznat i povrch komunikace a částečně i její vedení.

Čtyřka v obraze
Rybníček! A žijí u něj kuňky. DSC03309 I když jsou americké pláně vyprahlé, na Habrovce vyhrává zelená barva. DSC01617 Spiderman se na lezení po síti už moc těší. bus pruvod 019
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no