Čtyřka stihla schválit rozpočet ještě do Vánoc

Městská část Praha 4 bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 950 milionů korun. Pro rozpočet dnes hlasovalo 25 členů zastupitelstva, proti bylo 12 zastupitelů a 4 se hlasování zdrželi. Praha 4 je tak druhou pražskou městsku částí, která má pro rok 2016 schválený rozpočet.

„Náš rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „Investice půjdou především na akce realizované ze Státního fondu životního prostředí, kde se jedná o zateplení škol – MŠ Spořilovská, MŠ K Podjezdu, ZŠ Na Planině a MŠ Družstevní ochoz, na obnovu koupaliště Lhotka a dokončení rekonstrukce bytů v Táborské ulici.“

Starosta Petr Štěpánek

Starosta Petr Štěpánek

Hospodaření městské části bude i v letošním roce vyrovnané, i když rozpočet je schodkový. Rozdíl mezi výdaji a příjmy ve výši bezmála 229 milionů korun bude kryt vlastními zdroji městské části, a rozpočet je tedy zdrojově vyrovnaný. Objem příjmů je pro příští schválen ve výši 714 826 tis. Kč. Celkové výdaje činí 943 502,3 tis. Kč, z toho provozní výdaje jsou ve výši 647 706,7 tis. Kč a investiční výdaje ve výši 295 795,6 tis. Kč.

Objem provozních výdajů na každý rok se v Praze pohybuje zhruba kolem částky 600 milionů korun. Jedná se o výdaje v oblastech, které musí městská část financovat v rámci svého poslání, jsou to tedy především příspěvky na provoz pro zřizované základní a mateřské školy, příspěvek pro jesle a příspěvek pro Ústav sociálních služeb.

„V investicích dále plánujeme obnovení chodníkového programu a investovat budeme také do zeleně a bezbariérových přechodů. Počítáme rovněž s rekonstrukcí ulice Branická, kde naše městská část navrhuje poskytnout dotaci pro TSK na nákup laviček a pouličních světel,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.

Jak kdo hlasoval.

Jak kdo hlasoval.

Čtyřka v obraze
Nebojte se chodit do lesa, jsou tam zvířátka! DSC01681 Zvuk při střetnutí se kalených ocelí otřásal celým parkem. Na místo, kde by mohl skatepark vzniknout, neprší. DSC07201 Ke "Kouzelnému stromu" dorazila snad celá třída
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no