Čtyřka stihla schválit rozpočet ještě do Vánoc

Městská část Praha 4 bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 950 milionů korun. Pro rozpočet dnes hlasovalo 25 členů zastupitelstva, proti bylo 12 zastupitelů a 4 se hlasování zdrželi. Praha 4 je tak druhou pražskou městsku částí, která má pro rok 2016 schválený rozpočet.

„Náš rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „Investice půjdou především na akce realizované ze Státního fondu životního prostředí, kde se jedná o zateplení škol – MŠ Spořilovská, MŠ K Podjezdu, ZŠ Na Planině a MŠ Družstevní ochoz, na obnovu koupaliště Lhotka a dokončení rekonstrukce bytů v Táborské ulici.“

Starosta Petr Štěpánek

Starosta Petr Štěpánek

Hospodaření městské části bude i v letošním roce vyrovnané, i když rozpočet je schodkový. Rozdíl mezi výdaji a příjmy ve výši bezmála 229 milionů korun bude kryt vlastními zdroji městské části, a rozpočet je tedy zdrojově vyrovnaný. Objem příjmů je pro příští schválen ve výši 714 826 tis. Kč. Celkové výdaje činí 943 502,3 tis. Kč, z toho provozní výdaje jsou ve výši 647 706,7 tis. Kč a investiční výdaje ve výši 295 795,6 tis. Kč.

Objem provozních výdajů na každý rok se v Praze pohybuje zhruba kolem částky 600 milionů korun. Jedná se o výdaje v oblastech, které musí městská část financovat v rámci svého poslání, jsou to tedy především příspěvky na provoz pro zřizované základní a mateřské školy, příspěvek pro jesle a příspěvek pro Ústav sociálních služeb.

„V investicích dále plánujeme obnovení chodníkového programu a investovat budeme také do zeleně a bezbariérových přechodů. Počítáme rovněž s rekonstrukcí ulice Branická, kde naše městská část navrhuje poskytnout dotaci pro TSK na nákup laviček a pouličních světel,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.

Jak kdo hlasoval.

Jak kdo hlasoval.

Čtyřka v obraze
DSC06494 Nejmenší skoro zpěvák. bus pruvod 041 Zaostřeno na citrusy. lanovka na petřín 132 Martin Maxa hrál několikrát.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no