Mladí vozíčkáři si dají v neděli sraz na Malé Straně

Kousíček od oblíbeného místa, kam chodí pod Karlovým mostem k Vltavě lidé krmit labutě, se v neděli 16. srpna 2015 od 15 hodin uskuteční charitativní akce na podporu mladých vozíčkářů, kteří nevnímají svůj handicap jako překážku. Setkání připravuje Hvězdný bazar ve spolupráci s kulturním centrem Containall.

Akce pro širokou veřejnost, na které se představí i prodejci Hvězdného bazaru, se uskuteční ve venkovních prostorách sezónního kulturního centra Containall (ulice Cihelná 4, Praha 1). Lidé si zde budou moci vyslechnout příběhy mladých lidí, kteří po úraze míchy skončili na vozíku, ale nevzdali to a opět se snaží „postavit se na vlastní nohy“.

kopie z DSC02761Co vás čeká za program?

Jana Pitelková (37) je reprezentantka SKV Praha ComAp team a během odpoledne předvede, jak hraje florbal, Jaroslav Filsák (29) z Lions Ostrava zase vysvětlí pravidla ragby. Jiří Čeloud (25), cestovatel a vyznavač outdoorových aktivit přiblíží zážitky ze svých cest na handbiku, na kterém procestoval Čechy, Island, Izrael, Palestinu a Maroko. Všichni návštěvníci si v průběhu akce sami mohou vyzkoušet všechny zmíněné sporty na vlastní kůži. Během dne bude také příležitost vyslechnout přednášku Tomáše Pika (25) na téma, které je ve společnosti ještě stále docela tabu – sexualita vozíčkářů.

Na místě budou k prodeji věci z dílny Hvězdného bazaru – trička, tašky a čokolády s vlastním originálním designem. Kromě toho může každý návštěvník přinést a darovat oblečení ze svého šatníku, které již nevyužije a druhé potěší, a podpořit tak činnost Hvězdného bazaru. K tomu všemu si můžete pochutnat na mexických pokrmech, které připraví Güero‘s Tacos. O hudební doprovod se postará DJ Bondy.

Hvězdný_bazar_001Co je Hvězdný bazar

V České republice žije nyní více jak 8 000 vozíčkářů s poraněním míchy. A každý rok jich dalších asi 150 přibude. Těmto lidem se v jedné vteřině změnil celý život. Chodit už nebudou, přesto se mohou postavit na vlastní nohy. Jde to líp, když jim na cestu svítí hvězdy.

Hvězdný bazar provozuje Česká asociace paraplegiků – CZEPA jako jeden ze svých projektů na podporu vozíčkářů s poraněním míchy. Je to charitativní obchod, který zaměstnává vozíčkáře. Pracovní místa prodejců jsou určena zejména mladým lidem, kteří v důsledku úrazu nedokončili vzdělání, nemají pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi.

Čtyřka v obraze
lanovka na petřín 134 Zatím prázdný stožár. DSC05992 DSC03301 bus pruvod 041 U gilotiny, kterou používali nacisté, na lidi padá tísnivá atmosféra.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no