Na magistrále v noci kontrolovali policisté řidiče

V noci na sobotu 18. července 2015 provedli policisté čtvrtého policejního obvodu dopravní uzávěru ulice 5. května. Při ní odhalili desítky deliktů. Akce samotná začala úderem páteční jednadvacáté hodiny, kdy řidiči ať již ve směru z centra, tak do centra, museli projet kolem policistů omezením, vytvořeným za pomoci dopravního značení.

Na akci se podílela přibližně stovka jak policistů dopravní, pořádkové a cizinecké policie, tak i strážníci městské policie, takzvaného taxi týmu a celníci. Při akci policisté zkontrolovali 1085 osob a 959 vozidel.

Tomáš Hulan

Tomáš Hulan

„U 105 kontrolovaných muži zákona zjistili přestupkové delikty, za které v 87 případech uložili blokové pokuty v celkové výši téměř 40 tisíc korun. Zbylých 18 řidičů policisté oznámili do správního řízení, neboť u nich byl zjištěn alkohol přestupkového charakteru, tedy do jednoho promile. Celkem v devíti případech pak policisté zadrželi řidičská oprávnění řidičům přímo na místě kontroly,“ uvedl ve zprávě o akci mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na policejních služebnách také skončilo 6 osob pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jednalo o řidiče, kteří řídili pod vlivem omamných a psychotropních látek, nebo pod vlivem alkoholu, kdy naměřená hodnota byla vyšší, než jedna promile. Rekordmanem v tomto směru byl jeden z řidičů, u kterého policisté naměřili hodnotu více jak dvě promile. Na stanovišti se také podařilo vypátrat jednu hledanou osobu.

Čtyřka v obraze
DSC01618 lanovka na petřín 138 pop-up 303 DSC01651 Starosta s radním instalují věnec. "Fuuuj, bobky!"
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no