Čtenáři pozor, knihovny budou mít také prázdniny

Na naši redakci se obrátila naše čtenářka s dotazem, kdy mají vracet knížky do městské knihovny. Ona sice čte, ale sousedka, co pro ní i pro sebe knížky půjčuje, prý sice měla lísteček, ale někam ho zašantročila. Tak by jí ráda pomohla, aby se netrefila do knihovních prázdnin. Nerada by totiž došla ke knihovně a našla tam cedulku zavřeno.

Tak to vezmeme popořadě. Všechny pobočky Městské knihovny v Praze mají centrální „prázdniny“ v době od pondělí 27. července do neděle 9. srpna 2015.
Během uzavírky poboček nicméně můžete výpůjčky vracet v otevírací době v Ústřední knihovně (vstup z Valentinské ulice) nebo do biblioboxů v pobočkách Opatov a Lužiny. Pokud vyrazíte s knížkou do své pobočky, podívejte se raději na to, jakou má letní provozní dobu:

Letni provozni doby 2015

městská knihovna

Ústřední knihovna, vchod z Valentické je vlevo.

Většina čtenářů by ale měla být klidná. S ohledem na prázdniny a dovolené zavedla Městská knihovna Praha speciální prodlouženou výpůjční lhůtu. A jak na ni dosáhnout? Je to jednoduché! Stačí si něco půjčit v době od 15. června do 26. července 2015 a datum vrácení vždy vyjde na datum až po prázdninách. Ale pozor! Prázdninová výpůjční lhůta nepůjde dále prodloužit. Aktuální datum vrácení najdete vždy ve svém on-line čtenářském kontě, které je dostupné díky mobilní verzi m.mlp.cz i přes pomalé internetové připojení nebo chytrá zařízení.

Jak na prodlužení v mobilu?

Pokud máte operační systém Android nebo iOS, tak není problém. Stáhněte si prodlužovací aplikaci Městská knihovna v Praze z Apple Store nebo Google Play! Kompletní on-line služby najdete na mobilní verzi webových stránek http://m.mlp.cz/.

Čtyřka v obraze
DSC01565 Rybaření i bez licence. Selátko kamsi odešlo. DSC01567 Na sokolníkovi a jeho dravci mohly děti oči nechat. Fiat-Doblo-3
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no