Co chystá na konec školního roku a na prázdniny pražská policie

Období okolo konce školního roku a začátku letních prázdnin patří k několika hlavním rizikovým obdobím roku, především v dopravě. Děti jsou už v myšlenkách na prázdninách a rodiče by je rádi dopravili rychle na místo, kde budou trávit volné dny. Stačí ale chvilka nepozornosti či příliš spěchu a malér může být na světě.

Redakci proto zajímalo, zda pražská policie připravuje v souvislosti s koncem školního roku a letními prázdninami nějaká rozsáhlejší opatření. Obrátili jsme se proto na vedoucí Oddělení tisku a prevence Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy Andreu Zoulovou, aby nám řekla, co se v metropoli chystá.

Andrea Zoulová

Andrea Zoulová

Čtyřka žije: Čas rozdávání vysvědčení a odjezdu na prázdniny může být pro školáky rizikový, jak bude policie napomáhat jejich bezpečnosti?
Andrea Zoulová:
V souvislosti s blížícím se koncem školního roku budou policisté již tradičně zesilovat výkon služby v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Policisté tak budou víc než kdy jindy k vidění v bezprostředním okolí pražských škol, kde budou svou přítomností preventivně působit nejen na samotné školáky ale i na ostatní účastníky silničního provozu.

Čtyřka žije: Policisté by ale neměli v tom být sami, že?
Andrea Zoulová:
Samozřejmě. V této souvislosti apelujeme, mimo jiné, i na rodiče, kteří by měli svým dětem připomenout základní bezpečnostní pravidla v souvislosti s pohybem v silničním provozu a při trávení volného času. Pokud tak učiní i učitelé ve školách, jen lépe.

Čtyřka žije: Velké „vylidňování Prahy“ nebývá vždy jednoduché, na co by si měli dát řidiči v těchto dnech pozor?
Andrea Zoulová:
Pražská policie se připravuje i na každoroční dopravní komplikace na výjezdových komunikacích metropole. Hlídky dopravní policie tak budou připraveny přednostně řešit případné dopravní nehody na hlavních silničních tazích. Vzhledem k očekávané hustotě silničního provozu a četným dopravním uzavírkám na dálnicích, rychlostních komunikacích a v ulicích metropole tak policisté doporučují řidičům cestu řádně naplánovat a počítat s dostatečnou časovou rezervou.

Policie ilustračky_001Čtyřka žije: Zvládli jsme poslední dny školního roku i odjezd na prázdniny, dostanou policisté volno?
Andrea Zoulová:
V žádném případě. Během prázdninového období se dopravní policisté v metropoli zaměří zejména na kontroly dodržování nejvyšší povolené rychlosti a zákazu požívání alkoholu a dalších omamných a psychotropních látek. Tyto kontrolní akce se však nebudou týkat jen řidičů vozidel, policisté si v průběhu léta chtějí posvítit i na další účastníky silničního provozu a to na chodce či cyklisty, kteří patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu.

Čtyřka žije: Na co dalšího se v létě zaměří pražská policie?
Andrea Zoulová:
Pořádková, kriminální a cizinecká policie bude tradičně dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost v historickém centru Prahy a na dalších frekventovaných místech metropole, v prostředcích MHD, rekreačních oblastech apod. Plánované lokální bezpečnostní akce budou zaměřeny na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, kapesní krádeže, kuplířství, trestnou činnost páchanou mládeží, krádeže odložených věcí, odhalování drogových deliktů a dodržování pobytového režimu cizinců.

Čtyřka žije: Tak jsme probrali to „chránit“, jak bude vypadat to „pomáhat“?
Andrea Zoulová:
Jak budeme pomáhat dětem, rodičům a motoristům již bylo řečeno. Pražská policie bude v průběhu prázdnin rovněž zajišťovat bezpečnostní opatření v souvislosti s celou řadou kulturních, společenských i sportovních akcí nebo oznámených shromáždění.

Policie ilustračky_003

Čtyřka v obraze
DSC01574 Vokálistky z Johannes Benzu pějí o světě řidičů kamionů. pop-up 202 Martin Maxa hrál několikrát. Kolikrát se turnajová figurína otočí? pop-up 005
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no