Žluté lázně se těší na hokejový víkend, zajít sem ale můžete i jen tak pro radost

Relaxační areál Žluté lázně na pravém břehu Vltavy v Podolí se chystá na třetí víkend oficiálně zahájené jubilejní 10. sezony. Podnikání v oblasti využití volného času a rekreace není v metropoli díky rozsáhlé konkurenci žádný med. Zajímali jsme se proto o novinky, na které chce areál nové návštěvníky přilákat a stávající udržet.

Provozovatelem Žlutých lázní je od ledna roku 2005 společnost Taiko. Kdo jiný by nám měl tedy odpovídat, než předseda představenstva společnosti Taiko Libor Votruba. Ještě než se do rozhovoru pustíme, tak si dáme malý úvod.

Areál Žlutých lázní v Podolí nabízí, mimo jiné, travnatou pláž, pět hřišť na plážový volejbal, obří šachy, nohejbal, stolní tenis, pétanque a rozsáhlý dětský koutek. Vyznavači sportu na vodě si mohou přímo v areálu půjčit, paddleboard, wakeboard nebo šlapadla. Najdete zde i půjčovnu kol, koloběžek, longboardů či inline bruslí. Ukojit žízeň a zahnat hlad mohou návštěvníci třeba v pivnici Tančírna, baru s písečnou pláží nebo v Modrém baru a na řadě dalších míst. Na třech a půl hektarech plochy se každý rok pořádají desítky akcí a živých koncertů přímo na břehu Vltavy. V prostorách restaurací a barů je možné uspořádat také svatby, teambuildingy a jiné firemní i soukromé akce.

ŽL- 916Čtyřka žije: Jaké hlavní změny vaši návštěvníci ve Žlutých lázních letos zaznamenají?
Libor Votruba:
Novinek je více. Některé poznáte už u vchodu, jiných si všimnete až třeba po delší době. Ale abych byl konkrétní, tak uvedu tři příklady a začnu ještě za branami. Již cestou od zastávky tramvají uvidíte letošní novinku pro cyklisty – občerstvení přímo do ruky u Active stánku naproti zastávkám tramvají Dvorce. Při příchodu do areálu pak zjistíte, že vstupné do Žlutých lázní letos můžete projíst či prosportovat. A tou poslední novinkou je, že naše sezóna už na zimu nebude končit, chceme klid a pohodu nabízet celoročně.

Čtyřka žije: Takže k tomu prvnímu, proč jste vlastně udělali stánek u cyklostezky?
Libor Votruba:
Chtěli jsme udělat radost i těm, kteří okolo nás třeba jen projíždějí. Nově otevřený Active stánek s občerstvením je dostupný přímo z cyklostezky vedoucí od centra města kolem Vltavy do Modřan a měli jsme pocit, že na té štrece toho mnoho k občerstvení není. Žízniví a hladoví tak už nemusejí váhat, zda se zastaví, do areálu totiž vlastně nevstupují. U zastávky tramvají Dvorce tak nejen cyklisté dostanou ve stánku v barvách písku lehké a zdravé pokrmy i občerstvení pro sportovce. Nechybějí fresh džusy, proteinové tyčinky, čerstvé saláty, iontové nápoje a jiné zdravé pochutiny. Samozřejmě se při zastávce mohou i posadit u několika lavic a stolů. No, a to důležité, otevřeno je každý den od 9 do 22 hodin.

ŽL- 902Čtyřka žije: Vstupujeme do areálu, co si máme představit pod pojmem projíst či prosportovat?
Libor Votruba:
To je možná největší změna. Zavedli jsme tak zvané konzumační vstupné a věříme, že novinku uvítají všichni hosté. Například dospělí u vchodu vymění tradiční vstupné ve výši osmdesáti korun za konzumační voucher ve stejné hodnotě. Ten si budou moci v areálu libovolně projíst, propít nebo vysportovat.

Čtyřka žije: Jak takový voucher vlastně vypadá a co „umí“?
Libor Votruba:
Jsou to vlastně takové plastové kartičky velikosti kreditky v nominálních hodnotách padesát a třicet korun. Naši hosté je mohou použít ve kterékoli restauraci či občerstvení, na jakémkoliv sportovišti a samozřejmě i na vstup do dětského koutku. Šlo o rozhodnutí, o kterém již dlouho uvažovali. Nechtěli jsme areál otevřít úplně zdarma, abychom zachovali jeho čistotu a vysoký standard, zároveň jsme však chtěli vyjít vstříc návštěvníkům, kterým platby vstupného komplikovaly například krátkodobé využití sportovišť nebo možnost zajít si k nám pouze na rychlý oběd či třeba i pracovní schůzku.

Čtyřka žije: Budou ty kartičky univerzální nebo existují i nějaké výjimky?
Libor Votruba:
Tady bych chtěl připomenout, že vstup do areálu zdarma zůstává každý den od 17 hodin. Výjimku, která se netýká konzumačního vstupného, budou tvořit větší koncerty či akce, jejichž pořadatelem nejsou Žluté lázně, ale poskytují k nim prostor. Jen bych chtěl ale upozornit, na tyto naše „šeky“ se nevrací hotovost, jeden nákup a jedna osoba je omezena částkou 80 korun a neplatí pro nákup tabákových výrobků, placení parkovného či u placených atrakcí u dětského koutku.

žl čar2Čtyřka žije: No a k poslednímu z úvodní otázky. Žluté lázně tedy pojedou nonstop?
Libor Votruba:
Pokud jako nostop je myšleno jaro, léto, podzim a zima, tak ano. Jinak máme otevřeno celý týden od 9. ráno až do 2. v noci. Znamená to, že areál Žluté lázně se tentokrát s koncem léta nezavře. Non stop otevřený sportovní a rekreační prostor nabídne akce také během zimního období. Na návštěvníky čekají během roku stovky sportovních i kulturních akcí, koncertů, přednášek i happeningů.

Čtyřka žije: A nyní k tomu, co možná návštěvníci nepoznají na první pohled?
Libor Votruba:
Novinkou, která zpříjemní deštivé či chladnější dny v areálu je designová úprava tradičních Modrých barů, které během letošní zimy prošly „faceliftem“. Oblékly se do žluto–zlaté barvy, do barev slunce a písku a dostaly novou, světlejší podlahu. Sedět v nich bude navíc opravdový zážitek. Speciální atmosférické osvětlení, vyrobené pouze pro toto místo, totiž bude měnit barvu interiérů barů během celého večera. Ale nemusíte mít strach, nebude to žádná show v rytmu disko, půjde o pomalé změny, které navodí atmosféru klidu a pohody. Duhové osvětlení dostal také bar na pláži a přilehlá písečná pláž. A když už jsme u ní, tak možná vaše čtenáře bude zajímat, že jsme doplnili 90 tun krásného bílého písku od České Lípy.

Čtyřka žije: Sídlíte na Praze 4, což je vlastně takové „hodně velké město“. Máte hlavně návštěvníky z této městské části nebo i odjinud?
Libor Votruba:
To není jednoduchá otázka. Skladba návštěvníků se mění jak s programem, tak i s počasím. Věřím, že naše domovská „čtyřka“ má ještě docela slušné rezervy a právě konzumační vstupné je krok, který nám pomůže přivítat i více „domácích“. Jinak je u nás samozřejmě vítán každý.

žluté lázně koncerty 002Čtyřka žije: Počasí se poručit nedá, ale co program?
Libor Votruba:
Kromě základní nabídky sportu a oddechu je pro návštěvníky připravován pořádný kulturní nášup. Odstartovali jsme vlastně programem na čarodějnice, ale těmi to vlastně všechno teprve začalo. Od 9. června se mohou filmoví fanoušci těšit na letní kino Aperol Spritz, které opět nabídne italské filmy s neopakovatelnou atmosférou přímo na travnaté pláži areálu. Ve Žlutých lázních se budou střídat také různé sportovní a exhibiční akce, jako je Wake Jam nebo akce S kočárkem Prahou, která bude ve středu 20. května. Ve čtvrtek 21. května vystoupí v areálu s oslavou svého patnáctého výročí kapela Monkey Business s hostem – skupinou Buty. Jedním z dalších zajímavých koncertů bude 17. června vystoupení světové hvězdy Alt-J, která nabídne alternativní pop-rock. Mezi pravidelnými akcemi najdou hosté lázní oblíbené přednášky z cest žlutého trabantu, stand up komedy Na Ležáka a taneční workshopy se salsou a latinem. Kdo chce být úplně aktuálně v obraze, měl by sledovat nás facebook a také webové stránky.

Čtyřka žije: Co chystáte na letní prázdniny?
Libor Votruba:
Jsou to například dětské příměstské tábory Sluníčka se školkou. Ty začnou už ve středu 1. července a potrvají do 28. srpna. Táborům šéfuje Libuše Klinková a více o nich najdete na odkazu ZDE. Kromě nového maskota Kvida, který bude letos děti provázet celé prázdniny, připravujeme také záchranářské programy pro předškoláky i školáky, takže děti se hravou formou naučí mnoho potřebných věcí.

10982041_949008685120135_304115951540001368_nČtyřka žije: A na závěr jedna super aktuální. Dá se u vás u vody i fandit hokejistům?
Libor Votruba:
Hokeji fandíme již od začátku MS. Všechny zápasy mistrovství jsme zatím přenášeli v barech a restauracích. Takže neváhejte a přijďte s námi v sobotu a v neděli fandit našim hokejistům!

Čtyřka v obraze
I když jsou americké pláně vyprahlé, na Habrovce vyhrává zelená barva. A teď si ho představte jedoucí. Pustíš mě si hrát? Na sokolníkovi a jeho dravci mohly děti oči nechat. AoA - Amococo - credit Peter Varga 2 Umění miniatur.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no