Žluté lázně obsadí indiáni – děti s nimi oslaví svůj den

Žluté lázně v pražském Podolí se v neděli změní na Divoký západ na břehu Vltavy. Do areálu se sjedou indiáni, kteří zasvětí nejmenší návštěvníky do svých zvyků a tradic. Chybět nebude povídání v týpí, indiánské bubnování a tradiční tance. Strhne se i divoká pistolnická přestřelka! Den dětí se bude konat 31. května od 10 do 18 hodin, vstup na něj je zdarma.

 Žluté lázně se promění v indiánskou vesnici, kde nebudou chybět tři pětimetrové stany – tzv. týpí. Malí kovbojové a slečny se zde mohou naučit country tance i správné indiánské bubnování. V dětské dílničce si zájemci mohou vyrobit nefalšovanou indiánskou čelenku a nechat udělat indiánské malování na obličej. Zapojit se budou moci také do speciální soutěže s hracími kartami.

„Děti navštíví jednotlivá indiánská stanoviště, kde budou plnit úkoly a za ně dostanou razítka. Vyzkouší si tak třeba lukostřelbu, hru indiánů – lakros, hod podkovou a prohlédnou si zbraně kovbojů. Každý, kdo odevzdá vyplněnou kartu indiánovi nebo kovbojovi, získá odměnu,“ říká Libuše Klinková, manažerka programů pro děti areálu Žluté lázně.

V rámci Dne dětí bude k vidění také brazilské bojové umění capoeira. V areálu mohou malí hosté zdarma navštívit rozsáhlý dětský koutek s prolézačkami, bazénky a brouzdališti. Zájemci si vyzkoušejí také nafukovací hrad, vláček a kolotoč. Na nejmenší caparty čeká koutek s hračkami Little Tikes.

 žluté lázně 002Rodiče se ochladí v nejmodernějším výčepu v Praze

Pro rodiče dětí je připravený nově otevřený výčep v pivnici Tančírna, který nabízí ideálně chlazené pivo přímo do sklenice od speciálně proškolených výčepních. Nejmodernější výčep v Praze, který byl vyrobený na míru, zajistí správnou chuť piva, protože je dochlazované po celé délce své trasy k zákazníkovi – neztratí tak ani v největším vedru svoji kvalitu. Ve Žlutých lázních je k ochutnání nepasterizovaná desítka Gambrinus, Plzeň desítka tmavý Kozel, Cider a nealko Birell.

Den otevřených dveří budou mít také příměstské tábory Sluníčka se školkou. Rodiče se mohou dovědět o programu letních táborů ve Žlutých lázních kompletní informace po celý den v dětské dílničce.

Čtyřka v obraze
bus pruvod 015 AMOCOCO Photo John Owens 2 Terén je zatím v dost nepřívětivém stavu. bus pruvod 007 bus pruvod 046 bus pruvod 017
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no