Zajděte v neděli na Letnou podpořit vozíčkáře v rámci Běhu pro Paraple

V Letenských sadech v Praze 7 se v neděli 31. května 2015 v době od 14 do 21 hod. uskuteční další Běh pro Paraple a související doprovodné akce. Závodí se ve čtyřech kategoriích do 20 let, 20+, 40+ a 60+ a na účastníky čeká 4000 metrů trati po zpevněných pěšinách sadů.

Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce na podporu všech, kteří běhat nemůžou. Čekají vás tradiční solidární běhy na 100 m, běh na 4 km, závody handbiků a skutečně nabitý odpolední program pro děti i dospělé. Benefici večer zakončí od 19 hod. koncert kapely Jelen a od 20 hod. Michal Hrůza s kapelou.

Běh pro Paraple podporuje a pravidelně se jej účastní řada významných osobností ze světa kultury a sportu. V minulosti ho ze sportovní pistole odstartovali anebo se na běžeckou trať přímo vydali například: Jiří Bartoška, Jiřina Bohdalová, Petr Brukner, Petr Čtvrtníček, Marek Eben, Jiří Macháček, Pavel Nový, Miroslav Táborský, Jan Tříska, Karel Schwarzenberg, Karel Šíp, Pavel Šporcl, Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková a další.

běh pro paraple 2Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová se v neděli zúčastní ve 14 hodin v Letenských sadech 16. ročníku benefiční akce Běh pro Paraple a předá symbolický šek na 75 000 Kč (grantová podpora Hl. m. Prahy) do rukou zakladatele Centra Paraple Zdeňka Svěráka.

Cílem projektu je podnítit zájem o lidi se zdravotním postižením a pozitivně ovlivňovat postoj veřejnosti k nim. V České republice zasáhne úraz s poraněním míchy každý týden do života čtyř lidí. Centrum Paraple se každoročně 1500 takto postižených lidí snaží pomoci vyrovnat se s novou životní situací, zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší soběstačnosti a nezávislosti, vrátit se k rodině a přátelům, do školy, do zaměstnání a také ke sportu. Centrum Paraple letos oslaví 21. narozeniny.
Zajděte tedy i vy podpořit vozíčkáře a strávit den plný trochu jiných zážitků na Letné!

Registrace k Běhu pro Paraple na 4 km

Závod na 4 km je součástí benefičního Běhu pro Paraple od loňského ročníku. Registrace je již v plném proudu na www.behproparaple.cz/registrace . Start je v 16.30 hodin.
Startovné činí 300 Kč
(v ceně je tričko Běhu pro Paraple 2015 a placka) a prvních 100 registrovaných získá dárek z Paraplete. Každý účastník běhu na 4 km získává dále ZDARMA VOUCHER NIKE PRAGUE s 20% slevou na nákup v obchodě. Prodejna Nike Prague poskytla také sympatické dary pro nejlepší závodníky ve všech 4 kategoriích do 20 let, 20+, 40+ a 60+! . Startovné slouží zároveň jako vstup na večerní koncerty Michala Hrůzy a kapely Jelen.
Běh na 4 km pořádá Centrum Paraple ve spolupráci s Vysokou školou tělesné výchovy a sportu PALESTRA a sportovním servisem APACHI.

Čtyřka v obraze
bus pruvod 002 lanovka na petřín 119 Graffiti na východní straně budovy. DSC01573 Památka stále vypadá velmi monumentálně. DSC07201
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no