Výstavba bezbariérových opatření v pražské MHD bude pokračovat i letos

Praha chce letos dokončit další projekty v rámci bezbariérových opatření v MHD. Městská rada proto tento týden projednala návrh na převod finančních prostředků ve výši 2,2 milionu korun z rozpočtu Technické správy komunikací hl. m. Prahy z projektu „Praha Bez Bariér“ na Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Tyto prostředky jsou potřebné např. na orientační úpravy pro nevidomé a slabozraké ve stanicích metra či dokončení některých bezbariérových úprav u stanic metra.

„Jedná se především o tramvajovou zastávku Hloubětín u stanice metra, která je dosud přístupná pouze podchodem, kde je třeba vybudovat bezbariérový přístup na povrchu. Další bezbariérové úpravy proběhnou v prostoru terminálu Kačerov, kde budou upraveny stávající přechody pro chodce, a dojde tak ke zlepšení podmínek přístupu k autobusovým zastávkám z okolí stanice. Jsou to investiční akce, které by měly být dokončeny v letošním roce,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), který návrh na převod finančních prostředků předloží ke schválení zastupitelům.
Jako samostatnou investiční akci pak Dopravní podnik hl. m. Prahy v současné době realizuje výtahy do stanic metra I. P. Pavlova, Anděl a Můstek, které jsou přestupními uzly pražské MHD.

Návrh využití finančních prostředků byl projednán Komisí Rady hl. m. Prahy pro Prahu bezbariérovou a otevřenou 1. dubna  2015 a je v souladu se platnou Koncepcí odstraňování bariér ve veřejné hromadné dopravě v hlavním městě Praze (schválena Radou hl. m. Prahy usnesením č. číslo 463 ze dne 18.3.2014).

 

Čtyřka v obraze
Jediná budova, která by mohla na místě zůstat. Mladé tanečnice. kontaky2 Bezpečnost na závodech zajišťovala policie, které děti zatleskaly. amococo 2 Část hřiště pro nejmenší.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no