Vševltavský spolek bude v neděli vozit děti po Vltavě zdarma

Speciální vyhlídkové plavby v Praze na Vltavě na parnících a pramičkách připravuje zdarma pro rodiny s dětmi Vševltavský spolek na neděli 31. května 2015. Velké i malé lodě zmíněného spolku budou na vyhlídkovou plavbu vyjíždět každou hodinu z Dvořákova nábřeží. Pro děti do 15let jsou zcela zdarma, pro dospělé za symbolickou cenu 50 Kč.

Na Slovanském ostrově si mohou malí zájemci s doprovodem půjčit na půl hodiny pramičku, a to také bezplatně. Na lodích se lidé budou moci občerstvit nápoji za vševltavskou cenu 20 Kč. Spolek tak chce oslavit Den dětí a umožnit všem malým návštěvníkům poznat krásy staré Prahy z vltavské perspektivy. První hodinová plavba vyplouvá ve dvě hodiny odpoledne, poslední v pět.

mkm_denvody2015_1920px-1314 mkm_denvody2015_1920px-1351Pramičku na Slovanském ostrově si mohou děti s doprovodem zapůjčit také bezplatně od dvou až do půl šesté večer. Velké parníky Taurus, Czech Boat, Slapy a menší loď Nicolas budou na malé návštěvníky čekat u přístavního mola číslo 13 na Dvořákově nábřeží necelých sto metru od Štefánkova mostu.
„ Na březnové akci Den Vltavy jsme s Pražany oslavili příchod jara mimo jiné vyhlídkovými plavbami, ze kterých byli nadšení nejvíce ti nejmenší. Navíc se o historii Vltavy a staré Prahy děti dozvěděly něco nového a jeden z cílů našeho spolku je také občany vzdělávat. Rozhodli jsme se proto už tehdy, že příště uspořádáme nějakou akci jen pro děti. Letos Den dětí vychází na pondělí, proto jsme se rozhodli akci uspořádat v neděli,“ řekl k akci předseda Vševltavského spolku Zdeněk Bergman.

Návštěvníci poznají přístaviště jednoduše. Členové spolku budou v zelených tričkách a námořnických uniformách vítat lidi u informačního stánku, který bude stát hned u nástupního mola. Samotné molo bude označeno vševltavským logem. Stejně tomu tak bude na Slovanském ostrově.

Více o akci Vševltavský den dětí a o činnosti spolku najdete na webových stránkách www.vesvltavskyspolek.cz .

Čtyřka v obraze
Jižní spojka zastřešuje celý prostor. U gilotiny, kterou používali nacisté, na lidi padá tísnivá atmosféra. Zelená džungle. bus pruvod 042 DSC01591 Občas kus trofeje upadne.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no