Vozíčkářům pomůže nedělní aukce na Žofíně

Deset děl významných umělců, například i Josefa Čapka, Ondřeje Sekory i Davida Saudka a dalších, nabídne v neděli 24. května 2015 veřejná aukce v pražském Paláci Žofín, jejíž výtěžek půjde na dobrou věc: poprvé se tak podpoří Centrum Paraple, zaměřené na pomoc lidem na vozíku.

Aukci pořádají dvě významné pražské síně Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín, začátek je ve 13 hodin, pro všechny zájemce o aukční nákup je vstup volný.

„Něco mi říká, že spojenectví Galerie Kodl a špičkových výtvarníků s Centrem Paraple by mohlo být pro náš vozíčkářský účet blahodárné,“ uvedl k akci zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. A jeho kolega, divadelník Jan Kačer k tomu dodal: „Obrazy a sochy jsou vzácným vzkazem talentu a inspirace. Je možné učinit je posly lidské vzájemnosti, úcty k životu k bližnímu, k podané ruce. Učiňme tak!“

Ondřej Sekora - Zkrocení koníkaAukce nabídne například díla Josefa Čapka, Ondřeje Sekory, Zdeňka Sýkory, Davida Saudka, Stanislava Kolíbala a Jiřího Davida, zastoupena bude i  fotografie originálního „kyjovského mistra“ Miroslava Tichého či unikátní snímek Secese už pozdě Tona Stana – dar advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři. Jak doplnil galerista Martin Kodl,  k dosažené ceně nebude připočítána žádná aukční přirážka, výtěžek tak půjde stoprocentně na potřeby vozíčkářů.

 

Úplnou nabídku benefiční aukce si lze prohlédnout ZDE . Díla, která se na Žofíně nepodaří vydražit, bude možné získat ještě v poaukčním prodeji přímo v Galerii Kodl.

David Saudek - Marilyn with Umbrella 1Marilyn s parapletem

Aukce nabídne například i půvabný obraz Marilyn with Umbrella od Davida Saudka: okouzlujícím plátnem z cyklu Hrdinové autor vyjádřil osobní poctu krásné ženě a idolu mnoha mužských srdcí. Do brilantně namalovaného obrazu s optimistickou letní atmosférou dokázal navíc umělec vtipně zakomponovat i paraple – symbol celé dobročinné akce. Vyvolávací cena je 50 000 Kč.

Čtyřka v obraze
bus pruvod 039 Kostel sv. Archanděla Michaela v Podolí. Zelená džungle. DSC01681 Fiat-Doblo-1 Starostův krátký proslov, slíbil pergolu.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no