Vedení radnice Prahy 4 chce zklidnit dopravu a regulovat výstavbu

Řešení dopravní situace v Praze 4, především snížení hluku na Spořilově a zklidnění Severojižní magistrály, dále pak problematické stavby na Pankráci a řada dalších témat, byla námětem jednání představitelů Prahy 4 s náměstkem pražské primátorky Matějem Stropnickým v minulém týdnu.

Jednání se zúčastnili starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ), zástupci starosty Zdeněk Kovářík (ODS), Iva Kotvová, radní Alžběta Rejchrtová (obě Trojkoalice/SZ). Starosta Štěpánek a náměstek primátorky Stropnický si přímo na místě prohlédli umístění staveb u parku Na Pankráci. „Shodli jsme se na potřebě rychlého zklidnění Severojižní magistrály a potřebě regulace zástavby v oblasti Pankrácké pláně, na místě je rovněž úvaha o regulačním plánu pro toto území,“ uvedl náměstek primátorky hlavního města Prahy Matěj Stropnický, který má na starost územní plánování.

„Naši obyvatelé jsou zatěžováni předimenzovanými stavbami a nadměrným hlukem, který je důsledkem starých dopravních řešení a nově i zatěžováním pankrácké pláně a jejího okolí masivní výstavbou,“ uvedl starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. „Jedním z prvních kroků k nápravě je shoda s Matějem Stropnickým, že Kavčí hory zůstanu z hlediska územního plánu v zeleni, což svým následným usnesením schválila i Rada městské části Praha 4,“ dodal starosta.

Praha 4 - 002 Praha 4 - 003Velkým problémem obyvatel Prahy, především v oblasti Spořilova, je hluk a emise prachu a dalších škodlivých látek vyvolaných nadměrnou dopravní zátěží na Jižní spojce a navazujících komunikací v jejím okolí. Jedním z  navrhovaných opatření ke zlepšení nepříznivých poměrů je zakrytí Spořilovské ulice tubusem, který obyvatele okolních domů ochrání zejména před hlukem a polétavým prachem.

Dopravní zatížení obyvatel Prahy 4 nepříznivě ovlivňují také naddimenzované kancelářské projekty, především na Pankrácké pláni a v jejím bezprostředním okolí. Městská část proto vydala nesouhlasné stanovisko k několika plánovaným projektům. Nesouhlasí například s výstavbou Administrativního centra Budějovická na křižovatce ulic Budějovická a Vyskočilova a je proti dalšímu rozšíření BB Centra.

Zdroj: TZ MHMP

Čtyřka v obraze
Pustíš mě si hrát? DSC01650 pop-up 111 lanovka na petřín 131 pop-up 310 DSC01565
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no