Open House Praha zve o víkendu do zajímavých objektů

Festival Open House Praha 2015 je unikátní akce, které v metropoli bude letos poprvé. Během víkendu 16. a 17. května 2015 budou moci obyvatelé města nahlédnout do objektů, které nejsou jinak běžně přístupné a slouží převážně těm, kteří v nich pracují.

Hlavní myšlenkou této zajímavé akce je sbližovat město a jeho obyvatele tím, že se během jednoho víkendu v roce potkávají trochu jinak, než jsou zvyklí. Přes třicet domů nebo zajímavých architektonických objektů, které obvykle slouží převážně těm, kteří v nich pracují či žijí, se otevře i zvědavé veřejnosti.

„Festival Open House Praha není jen přehlídkou architektury zaměřenou na konkrétní stavební styly či období. Je to příležitost k navazování vazeb, k novým prožitkům, vnímání města v jeho různorodosti a k sdílení radosti z toho, že máme možnost žít právě v takovém městě, jakým je Praha,“ říká za tým organizátorů Michal Tošovský a dodává: „Kromě majitelek a majitelů domů, k nimž během víkendu zavítáme, patří dík především festivalovému týmu a téměř stovce dobrovolnic a dobrovolníků. Open House Praha je mladý festival, který mohl vzniknout díky nadšení řady lidí, kteří se podíleli a podílejí na jeho organizaci a průběhu. Bez nich a bez finanční i nefinanční podpory našich partnerů by to zkrátka nešlo“.

DSC00385 DSC01996 OLYMPUS DIGITAL CAMERASeznam objektů, které budou v rámci festivalu Open House Praha zdarma přístupné:
Artgen, Danube house, Dům odborových svazů, Dům U Dvou zlatých medvědů, Elektrárna Štvanice, FEL ČVUT, Florentinum, hotel Fusion, Invalidovna, Institut plánování a rozvoje, Kramářova vila, Libeňský plynojem, Main Point, Masarykovo nádraží, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zemědělství, Nákladové nádraží Žižkov, Negrelliho viadukt, NG – Anežský klášter, NG – Palác Kinských, Palác Langhans, Palác Lucerna, Palác Metro, Parní mlýny, Port#58, Skleněný dům, Strahovský klášter, Tančící dům, Telekomunikační budova O2, Velodrom na Třebešíně a Zlatý anděl.

Do části objektů je ale nutná rezervace, která již odstartovala a do některých lahůdek je už „vyprodáno“, tak se rychle podívejte na oficiální stránky akce ZDE , kde se dozvíte vše potřebné (časy a termíny) a můžete se i na prohlídku přihlásit.

 

Čtyřka v obraze
DSC02665 Stánků pro čtyřnohé miláčky bylo na místě dost. bus pruvod 024 Restaurační zařízení vedle věznice je zavřené. Když vás bolí nožičky, pomůžou starší... IMG_2337 (2)
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no