Noční vlci nakonec do Prahy dorazili, byla jich ale jen hrstka

Ruští motorkáři, hlásící se ke klubu Noční vlci, nakonec do Prahy dorazili. Na Olšanských hřbitovech položili 6. května 2015 dopoledne věnce a květiny v prostoru vojenského pohřebiště rudoarmějců a následně přejeli i na Vítkov k pomníku neznámého vojína. Opravdu motorkářů byla zhruba dvacítka, ne všichni však hovořili rusky.

Na Olšanské hřbitovy je přišla podpořit asi stovka příznivců a organizátorů. Motorkáři se zde spolu s většinou rusky mluvícími lidmi poklonili u pravoslavného chrámu přesvaté Bohorodičce a pak i u pomníku padlých památce rudoarmějců. Akci v podstatě pořádal Všekozácký svaz Českých zemí a Slovenska a nesla se hodně v církevním duchu. Ještě před jejím zahájením docházelo k drobným strkanicím a slovním střetům s hrstkou odpůrců, které v klidu vyřešili strážníci, a na zásah policistů v podstatě nedošlo.

MMD - Noční vlci 014 MMD - Noční vlci 018 MMD - Noční vlci 021Na Vítkově, kam pak Noční vlci přejeli z Olšan, již bylo přítomných méně a i zde vše probíhalo v klidu. Motorkáři zde položili věnce k pomníku neznámého vojína a pořizovali si fotografie na památku.

Použité foto Čtyřce žije poslal její čtenář a fotograf Milan Milano Dolezal, za což mu opravdu díky! Více fotek z Vítkova najdete na našem facebooku.

Čtyřka v obraze
DSC07201 DSC06494 pop-up 104 DSC01662 Braník! Braník! DSC01572
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no