Nenechte si ujít gastronomickou akci roku – Prague Food Festival 2015 v Královské zahradě Pražského hradu

Gastronomická událost roku pomalu klepe na dveře. Poslední květnový víkend se totiž v Královské zahradě Pražského hradu uskuteční již 9. ročník známé akce pro širokou veřejnost – Prague Food Festival 2015. Tak nezaváhejte a zajděte se podívat!

Třídenní svátek gastronomie se nese v duchu motta: „Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“ a tomu odpovídá i možnost na festivalu ochutnat skvělé pokrmy, poznat zajímavé šéfkuchaře či se setkat se zástupci špičkových podniků a producenty tradičních i méně známých nápojů a delikates. Vstupenky v předprodeji stojí 450 Kč, na místě pak 500 Kč, takže se nemusíte bát, že na místě budete potkávat zástup konzumentů krabicového vína od supermarketů.
Nicméně dobrou zprávou je, že část vstupného je vlastně konzumační – za 300 korun z něj totiž získáte 10 tzv. Grandů, které pak můžete investovat dle chuti. Jen dopředu počítejte s tím, že se na festivalu nekouří, nejezdí se tam na kole a dalších šlapadlech a podobných prostředcích a pejska si také vzít nemůžete, jak jsme zjistili z návštěvního řádu.

Kdo se bude v Královské zahradě prezentovat

ppf 09ppf 04 ppf 10Letos na Prague Food Festivalu vaří, čepují, nalévají a nabízejí své produkty a delikatesy osvědčení matadoři z let minulých a též nové hvězdy gastronomie. Mezi ně určitě patří podniky, které se ještě nikdy festivalu neúčastnily, jako například La Bodeguita del Medio, La Casa Argentina, Panonia Slovenská Restaurace, Bresto, Field, Rezidence Golf, Oliva by Amandine, Valoria Castle & Garden Praha a Dvůr Hoffmeister.
Kromě nich můžete samozřejmě ochutnat produkci od kulinárních stálic, kterými jsou třeba podniky V Zátiší, Bellevue, U Emy Destinnové nebo Yasmin, Noodles. Zcela neotřelý koncept přinesou biovína seskupení Ekovín, Českomoravský svaz vinařských podniků, champagne značky Veuve Clicquot a výběr zahraničních vín, která má v oblibě organizační tým Pavla Maurera (všichni budou osobně nalévat v hodinových intervalech).

Co dále čeká na návštěvníky festivalu

ppf 01 ppf 05 ppf 08Setkáte se s michelinskými šéfkuchaři, zažijete gladiátorské kulinární klání ve stylizovaném Colosseu DeLonghi pod taktovkou dvoumichelinského guru Morena Cedroni z Itálie, ve 40 stáncích ochutnáte vybrané pokrmy a nápoje od nejzajímavějších producentů.
Nebude chybět hmyzí menu, biosýry, Ugova zmrzlina z čerstvých surovin, rawfood, speciální várka festivalového pivaSummer Ale z Pivovarů Lobkowicz. Aquasommelierka Beáta Vlnková představí unikátní Vodní kartu, tedy ucelené portfolio pramenitých a  minerálních vod vhodných k vínu a pro prémiovou gastronomii a zatančíte si v rytmu Karibiku, případně si můžete lážo plážo oddechnout v Rauch Grand Lehárně.

ppf 02 ppf 07 Prague food festival 2015 - 000V programu „Zdravá cesta“ poznáte vývoj zdravých a delikátních potravin od semínka a živné půdy přes plody farem až k finálním pokrmům. V rámci workshopů, cooking show a degustací v Míčovně budete mít možnost ochutnat čerstvé šťávy UGO ošetřené pouze vysokým tlakem, vidět například michelinského Romana Pauluse, rodinu kuchařů Sapíkových, jednoho z nejúspěšnějších restauratérů v ČR Inda Sanjiva Suriho, jak vaří se svou rodinou nebo biokuchařku Hanku Zemanovou, jak si váží plevele a kytek v kuchyni. Pro příznivce sportu bude jistě zajímavé otestovat menu „Fotbalových lvíčat“, tedy reprezentantů do 21 let.

Mapa_orientacni_upravenaDalší informace o této největší gastronomické akce v zemi, která se koná v Královské zahradě Pražského hradu ve dnech 29. až 31. května 2015 najdete na oficiálních stránkách festivalu www.praguefoodfestival.cz a určitě se podívejte i na zajímavosti, které aktuálně přináší její facebookový profil na odkazu ZDE . Pokud máte problém s obstaráním lístků nebo je potřebuje vyměnit, tak zkuste i tento odkaz, kde probíhá jistá „redistribuce“.

 

PFF2015_Vizuallogo_PFF_2015_Apetit_cj_rocnik

Čtyřka v obraze
bus pruvod 055 Hrdý vlajkonoš. DSC03295 Zatím nás tu moc není. DSC06464 bus pruvod 044
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no