Na Letné zahájil Český pivní festival

Dnes na Letné zahajuje Český pivní festival 2015

Ve čtvrtek 7. května začal na pražské Letné dlouho očekávaný letošní Český pivní festival. Uskuteční se nakonec v původním termínu a potrvá až do 23. května 2015. Konání festivalu bylo v půli dubna ohroženo pro neshody organizátorů a magistrátu a nejasnostem okolo záštity Prahy 7.

Vše ale nakonec dobře dopadlo, a tak budou moci návštěvníci festivalu ochutnat na 180 druhů poctivých českých piv, točených výhradně do skla a zažít jedinečnou atmosféru plnou pohody, dobrého jídla, pití a zábavy.
Obraz o komplikacích při přípravě festivalu si můžete udělat z přiložených tří souborů tiskových zpráv dole pod článkem a je to zajímavé čtení.

Pivní areál na Letné se rozkládá na bezmála 4000 metrech čtverečních a má kapacitu 4 tisíce návštěvníků. Na své si přijdou gurmáni i fajnšmekři, festival letos spolupracuje s rekordním množstvím renomovaných restaurací. Na „foodies“ myslí organizátoři i v programu: návštěvníci si vyzkouší tvorbu sushi, nakládaných sýrů i výrobu koktejlů. Soboty jsou pak zasvěceny těm nejmenším, vyřádit se budou moci ve výtvarné dílně či tvorbě origami.

Nečekejte ve frontě, využijte rezervací

Foto_3 Foto_4Abyste si atmosféru festivalu vychutnali se vším všudy, doporučují organizátoři využít možnosti rezervovat si stůl – ideální řešení pro partu kamarádů či firemní teambuilding. „Skoro před dvěma měsíci jsme spustili možnost rezervací do Hlavního festivalového stanu a VIP zóny. Počet lístků je však limitovaný a na některé dny je již prakticky vyprodáno,“ upozorňuje za tým organizátorů Šárka Vávrová.

 

Pár praktických informací

Festival se koná na písčité ploše pražské Letenské pláně. Mapu najdete ZDE .
– Otevírací doba je ve všední dny od 12 do 24 hodin, o víkendech pak od 11 do 24 hodin.
Jednorázové vstupné je 99 Kč na všech 17 dní festivalu, můžete se libovolně vracet a již neplatit. Děti od 0 do 15 let mají vstup zdarma. Součástí VIP vstupenky za 1039 Kč je přednabitá konzumace ve výši 640 Kč a řada milých výhod.
Platby za konzumaci a služby probíhají výhradně festivalovou Pivní kartou (dobíjení je možné jak platebními kartami, tak hotovostí).
– Čeká na vás pestrá škála rozmanitých kuchyní a na 180 druhů piv.
Představu o bohatém doprovodném programu, živé hudbě i zajímavých workshopech si můžete udělat ZDE .
– Oficiální webové stránky festivalu jsou ZDE a facebookový profil pak ZDE .

Model

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20150417-Pivní_festival_v_ohrožení

20150428-magistrát-TZ

20150429-magistrát-TZ-oprava

Čtyřka v obraze
amococo 6 Ukázka mužné síly. Ženská jednička závodu - Lenka Fanturová Jak jsem se dozvěděl, s tímhle mackem se do lidí nevjíždí, slouží k blokování ulic. Před začátkem show. Klouzačka přímo září novotou.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no