Lichtenštejnský palác na Kampě bude na státní svátek přístupný veřejnosti

Podruhé v historii bude v pátek 8. května 2015 zpřístupněn bude veřejnosti Lichtenštejnský palác v Praze na malostranské Kampě. Úřad vlády ČR v rámci své otevřenosti zpřístupní objekt návštěvníkům po 4 letech u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války v době od 10 do 16 hodin.

U příležitosti výročí konce druhé světové války bude také od 8. do 31. května 2015 u Lichtenštejnského paláce instalována výstava Čechoslováci pod prapory vítězství, kterou připravil Úřad vlády ČR ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha. Základním výtvarným prvkem této výstavy jsou prapory vojenských jednotek československého odboje, které se do dnešních dnů dochovaly ve sbírkách Vojenského historického ústavu.

Prohlídky Lichtenštejnského paláce budou probíhat v čase od 10:00 do 16:00 hodin. Zájemci se mohou těšit na interiér paláce, který v současnosti slouží k pořádání konferencí a také jako ubytovací prostory pro významné státníky. Při návštěvě České republiky pobývali v objektu například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. V roce 2006 zde také pobýval ruský prezident Vladimír Putin a čtyři roky před ním historická povodeň.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čtyřka v obraze
lanovka na petřín 132 lanovka na petřín 135 Památka není v dobrém stavu. DSC01631 DSC03325 pop-up 205
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no