Ještě týden se na vás v trojské botanické zahradě těší bonsaje

Mezinárodní výstava bonsají se po roce vrací do trojské botanické zahrady a navštívit ji můžete až do neděle 24. května 2015. V Japonské zahradě uvidíte zajímavé venkovní, bytové či sukulentní bonsaje a poprvé zde najdete i zavěšené mechové koule osázené květinami. Díky naučné stezce se pak dozvíte, jak bonsaje pěstovat.

Výstava bonsají, která se každoročně v trojské botanické zahradě koná, je letos nabitá zajímavostmi. I množství vystavovaných bonsají je větší, než obvykle. Více podrobností najdete například ZDE .

„Letošní výstava je již 10. ročníkem. U příležitosti tohoto jubilea se jedná o zatím největší výstavu s tímto zaměřením, která se v botanické zahradě konala. Výstava je letos zvláštní i tím, že se jedná o mezinárodní výstavu. K vidění budou zajímavé exponáty nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Polska a Maďarska. Na návštěvníky čeká naučná stezka, která nabídne jak krok za krokem pěstovat bonsaje od semen, řízků, sazenic, jak se o bonsaje starat, jak je tvarovat, co s nimi o dovolené nebo jak pro ně vybírat misky. Lidé mohou obdivovat i trávové bonsaje, které je možné udělat z běžných pokojových a venkovních rostlin,“ říká kurátor výstavy Petr Herynek.

Botanická zahrada logo 800x600 colorSoučástí výstavy jsou i autorské kameny suiseki Karla Šeráka doplněné pokojovými bonsajemi Václava Wiesnera, a to ve výstavním sále. Výstava bonsají se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice a ve spolupráci s Česko-japonskou společností.
A co vlastně slovo bonsaj znamená? Slovo bon znamená miska a sai je buď strom, nebo také sázet. Bonsaje jsou tedy miniaturní stromy v misce tvarované tak, aby navozovali iluzi starého stromu.

Čtyřka v obraze
Sám Jan Foukal. DSC05543 Další vchod na pozemek, tudy se ale nechodí. Menší děti si zazpívají. DSC01681 bus pruvod 034
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no