Dračí lodě si to o víkendu rozdají na Vltavě u Žlutých lázní

Hladinu Vltavy rozčeří v sobotu a v neděli 23. a 24. května 2015 tisíce pádel! Na pravý břeh Vltavy – do Žlutých lázní v Podolí – totiž zamířil již 18. ročník Pražského festivalu dračích lodí. Zázemí areálu přivítá téměř 2000 závodníků různých kategorií. Bude se závodit na tratích 200, 500 a 2000 metrů.

V sobotu 23. května 2015 se bude na Vltavě podél Žlutých lázní bojovat o Český pohár dračích lodí. Do areálu se sjede možná i dva tisíce účastníků, aby se utkali v nejstarším závodě dračích lodí v České republice. Sportovní, amatérské, firemní i dětské posádky vyjedou na Vltavu na tratích dlouhých 200, 500 a 2 000 metrů.

„Je to symbolický návrat do Žlutých lázní, kde se tento festival v roce 2006 uskutečnil, a moc se zde na závody těšíme. Je to jedna z největších akcí dračích lodí v České republice, na startu se objeví posádky i ze Slovenska, Maďarska a Německa. Diváky čeká velká a atraktivní podívaná,“ zve veřejnost PetrKlíma, prezident České asociace dračích lodí a zakladatel závodu.

089Sobotní program v 9:00 zahájí závody amatérských posádek v rámci Rotary Dragon Boat Charity Challenge. Po obědě se pokračuje sprintem sportovních MIX posádek a finálem mužské a ženské kategorie. Odpoledne vyvrcholí závodem na 2km, který se krouží na okruhu se 3 obrátkami. V neděli program pokračuje závody na 500m.
Posádky všech dračích lodí společně svým startovným přispívají na nadace Naše dítě a Život 90.

Součástí festivalu bude také závod posádek nejmenších účastníků z dětských domovů, které doplní také jejich patroni z řad známých osobností. Ve Žlutých lázních se tak objeví Ivan Trojan, Ljuba Krbová nebo Lejla Abasová. V průběhu festivalu čeká na děti zajímavý doprovodný program. V sobotu si velcí i malí návštěvníci poslechnou koncert Michala Pelanta a jeho bandu.

pfdl-2015

Čtyřka v obraze
Starosta si prohlíží hnízdo bezdomovců. DSC01590 Před začátkem show. Jediná budova, která by mohla na místě zůstat. Skleníky se vyplatí strhnout a znovu postavit. Čichám, čichám holčičku!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no