Botanická zahrada láká na motýly, orchideje i dobré víno

V Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji je jaro v plném proudu. Stromy kvetou, zahrada hýří barvami, ve vinárně je dobré víno… Některé akce končí již tento víkend a i další nepotrvají dlouho, tak rozvažte, zda se nezajdete podívat.

„Současná nabídka je v trojské botanické zahradě opravdu pestrá. U nás určitě strávíte příjemný víkend,“ říká mluvčí zahrady Lucie Herberová a připojuje několik tipů:

 

Až do 10. května 2015 pokračuje návštěvníky oblíbená výstava Motýli (psali jsme již ZDE a ZDE). Tropickým skleníkem Fata Morgana poletují pestrobarevní krasavci, mezi nimi najdete i čtyři martináče Attacus atlas. Jedná se o motýly s největší plochou křídel na světě. Přijďte pozorovat kouzlo proměny, kdy se z kukly vylíhne exotický motýl. (otevřeno 9 – 19 hod.)

Už jen do neděle 3. května 2015 trvá hmatová výstava s názvem To je pecka!. Pecky se zdají na první pohled nezajímavé a přitom se v nich schovává počátek nového života. Odkryjte tajemství pecek různých druhů a velikostí, vezměte je do ruky a seznamte se s vůněmi a chutěmi jejich plodů. Vyzkoušejte svůj čich, hmat i chuťové pohárky. (otevřeno 9 – 19 hod.)

Vinice sv. Kláry má ve svažitém vinohradu novou ozdobu, a to kašnu zasazenou do staré kamenné nádrže. Kaskády jsou zhotoveny ze třech dubových desek, přes které se celoplošně přelívá voda. Přineste si z viničního domku skleničku dobrého vína a užijte si trochu romantiky s výhledem na Prahu. (viniční domek má otevřeno 11 – 21 hod.)

Ve skleníku Fata Morgana rozkvetla orchidej, která stojí za pozornost. Jedná se o Myrmecophila tibicinis. Ta patří k rostlinám, které žijí v symbióze s mravenci. Takovým se říká myrmekofilní neboli mravencomilné. Na svých tělech vytvořily struktury vhodné jako mravenčí úkryty, od plochých listů přitisknutých k podkladu, pod které lze zalézt, až po důmyslná mohutná sídliště, ve kterých je pro mravence radost žít.OLYMPUS DIGITAL CAMERA kopie z Hmatová výstava To je pecka! Myrmecophila tibicinis_detail květukopie z Přijďte se líbat do botanické zahrady

 

Čtyřka v obraze
bus pruvod 036 Budoucí olympionik se trochu vody bojí. pop-up 202 Děti, ještě se seřaďte na fotku. I Jan Hrušínský. DSC01606
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no