Akce S kočárkem Prahou bude již tuto středu

V areálu Žlutých lázní v Podolí se ve středu 20. května 2015 uskuteční již šestý ročník úspěšného projektu orientovaného na maminky a děti – S kočárkem Prahou. Projekt si klade za cíl upozornit na fakt, že vyrazit s kočárkem do města plného nástrah není vůbec žádná legrace.

Akce S kočárkem Prahou je unikátní projekt zaměřený na těhotné ženy a maminky s dětmi do 5ti let. Jeho protagonisté na místě představí široké veřejnosti formou zábavného programu stále přetrvávající obtíže především maminek s dětmi, které při cestování městem kromě bariér prostorových často překonávají i bariéry mezilidské. Akce se v Žlutých lázních koná již pošesté. Účastníkům se areál otevře již v deset hodin ráno a program skončí až o šesté hodině odpolední.

????????????????? skp - 002„Cílem akce je upozornit na tyto problémy nejen vedení města, ale rovněž i širokou veřejnost. Stále jsme svědky situací, kdy kolemjdoucí bez nabídky pomoci míjejí maminku, která vynáší těžký kočárek do tramvaje, to se musí změnit,“ vysvětluje náměstek primátorky Petr Dolínek. „Jako člen městské rady pro oblast dopravy a bezbariérovosti jsem kromě osobní účasti na akci připraven vyjít požadavkům této akce maximálně vstříc a na základě společných jednání s organizátory realizovat v rámci městské dopravy konkrétní opatření,“ dodává.
S nutností dalšího odstraňování bariér ve veřejném prostoru souhlasí i radní pro školství a sociální oblast Irena Ropková: „Problémy nemají samozřejmě jen maminky s kočárky, ale rovněž i osoby zdravotně postižené a senioři. Věřím, že právě akce jako je tato, mohou mnoho lidí pohnout k větší ohleduplnosti nejen ve vozech veřejné dopravy, ale i všude jinde.“

A co na vás ve Žlutých lázních čeká?

skp - 005 ??????????????????????Děti se mohou těšit na různé hračky a ochutnávky nových dětských produktů. Maminky se zde seznámí s řadou praktických vymožeností, které si budou moci také vyzkoušet. Od výrobců si navíc odnesou i drobné dárky.
Na pódiu se budou střídat klauni a animátoři, kteří se postarají o podnětnou zábavu nejmenších návštěvníků. Děti tak čeká zpívání, tanečky a spoustu dalších aktivit, kterých se budou moci aktivně zúčastnit.
Zábavný i poučný den vyvrcholí výzvou maminek. Výzva proběhne opět formou pokusu o pokoření loňského českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě. Minulý rok se na akci sešlo několik tisíc lidí a podařilo se zdolat i dosavadní rekord v počtu kočárků na jednom místě. Počet 1205 kočárků chtějí letos organizátoři překonat.
Na akci je vhodné se předem registrovat. On-line formulář najdete na odkazu ZDE . Registrace vám pak umožní přednostní odbavení u vchodu do areálu v den konání akce.

skp s kočárkem prahou

Čtyřka v obraze
titulka Pankrácká vazební věznice. Nápisy na zdech. bus pruvod 027 Dům v Podolí s pamětní deskou a zatím ještě se starým věnečkem. Stánků pro čtyřnohé miláčky bylo na místě dost.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no