Ve čtvrtek bude v metru znít hudba

Již čtvrtý ročník akce Nalaďte se v metru, kterou Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) pořádá s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka, proběhne ve čtvrtek 16. dubna 2015 od 8:00 do 21:45 hodin. Akce se uskuteční v různých časech v celkem osmi stanicích.

„Živá umělecká vystoupení ve stanicích metra, která DPP pravidelně pořádá, se vždy setkávají s velmi pozitivními ohlasy ze strany cestujících. Hudba ve vybraných vestibulech pražského metra je příjemným zpestřením cestování. Umělcům zase poskytuje další možnost setkat se se svým publikem a třeba tak získat nové fanoušky. V této tradiční akci chceme i nadále pokračovat,“ řekl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

hudba v metruCestující se mohou těšit na zpestření cestování díky 47 koncertům živé hudby. Mezi vystupujícími umělci budou jak studenti Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka, tak i profesionální hudebníci. V 16 hodin vystoupí ve vestibulu stanice metra Vltavská také Pěvecký sbor DPP s písněmi lidovými, umělými a spirituály. Premiéru s pořádáním hudebních koncertů bude mít letos nová stanice metra na trase A – Nádraží Veleslavín.

Další vystoupení se odehrají ve vestibulech stanic Hlavní nádraží, Muzeum, Můstek (A i B), Florenc, Hradčanská a Vltavská. Hudební vystoupení se ponesou napříč žánry – od jazzu přes folk, pop až po hardrock. Na Florenci vystoupí od 19:00 hodin jazzová kapela Trombone Five, od 19:00 na Nádraží Veleslavín se swingovými a hot-jazzovými skladbami Ježkovy stopy nebo od 9:00 ráno na Muzeu soul rockoví Tony’s Not Here. Od 15:00 do 20:00 budou ve vestibulu metra Hradčanská probíhat vystoupení, během kterých své umění spojí DJové a živí instrumentalisté či zpěváci.

Více informací o akci včetně kompletního programu mohou zájemci nalézt na internetové stránce www.dpp.cz/hudba

Čtyřka v obraze
Funebrák - dobrovolník pro vrhače nožů. Skvělý bubeník z Celula NY. Děti si musely odložit pití, aby si mohly hrát na prolézačkách. DSC01594 Na atrakce se čekaly dlouhé fronty. DSC01642
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no