Spořilovskou spojku čeká o víkendu poslední etapa stavby protihlukové stěny a bude z poloviny uzavřená

Během nadcházejícího víkendu dojde k dalšímu omezení na Spořilovské ulici na Praze 4. Bude zde totiž dokončována stěna proti hluku. Uzavírka omezí dopravu jen ve směru k dálnici D1, opačný směr dotčen nebude.

Tento víkend dojde k plánované dostavbě mobilní protihlukové stěny (MPHS) na ulici Spořilovská. Z toho důvodu Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) uzavře vozovku ve směru z centra v úseku Jižní spojka – Tűrkova. Uzavírka je plánována od soboty 18. dubna od 7 hodin ráno do neděle 19. dubna 2015 do 18 hodin, kdy dojde k dokončení montáže stěny vložením protihlukových panelů.

Stěna je situována na ulici Spořilovská, resp. při pravém okraji nově rozšířené vozovky ve směru k ul. 5. května a je druhou etapou mobilních protihlukových opatření v oblasti Spořilova. MPHS začíná pod mostem převádějícím Jižní spojku a probíhá přes křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračuje až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna je osazena v odstavném pruhu, její délka je cca 240 m a výška se pohybuje v rozmezí 3,6 – 7,0 m.

spořilovská spojka protihluková stěna  003 spořilovská spojka protihluková stěna  004 spořilovská spojka protihluková stěna  001„Po celkovém dokončení této části mobilní protihlukové stěny provedeme další měření hluku v této lokalitě a na základě výsledků zvážíme další možná protihluková opatření, jako je příkladně pokládka nízkohlučného asfaltu,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky. Ocelové sloupy jsou vetknuty do kotevního základu a jsou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu. Rozmístění panelů je navrženo tak, že jde o kombinaci zvukově pohltivých a odrazivých panelů.

Čtyřka v obraze
Fotograf Jan Saudek s Pedrem Dvořákem se nezapře, jedna sklenička nestačí. AoA - Amococo Aerial - credit Daniel Muilenburg DSC01610 Zvědavci si prohlíží policejní vozidlo. pop-up 107 Braník! Braník!
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no