Pokud náhodou míříte na Žižkov tak pozor, nejezdí tam skoro na dva týdny tramvaje

Přišlo jaro a s ním i delší výluky v tramvajové dopravě z důvodů oprav a rekonstrukcí. První postihne Pražany v oblasti Žižkova, a to od pondělí 13. dubna a skončit má až 24. dubna 2015 s ranním vyjížděním tramvají. Dojde i k částečnému omezení automobilové dopravy.

A kde to tedy nepojede?
Zasažená oblast je poměrně velká. S tramvajemi nepočítejte v podstatě od Senovážného náměstí ve směru na Žižkov, kde se uzavírka rozdělí na dvě větve – k Floře a k Nákladovému nádraží. Bude zde ale jezdit náhradní autobus X9 a některé úseky pak má pokrýt posílení stávajících autobusových linek.
Vzhledem k tomu, že v prvních dnech bude mezi motoristy panovat mírný zmatek v představě kudy, tak počítejte s tím, že mohou vzniknou spíše postávající kolony i v dolní části Vinohradské třídy, v samotné Seifertově okolo Bulhara i Olšanského náměstí, a také v Husitské až ke Koněvově či v Jičínské od Flory.
Tomu napomůže i nemožnost odbočit z Italské do Seifertovy u VŠE. Magistrát informuje, že Směr do centra bude uzavřen od křižovatky Seifertova – Italská a veden po objízdné trase Italská – Vinohradská – Legerova – Wilsonova. Směr z centra (na Žižkov a Vinohrady) bude převeden do protisměrného jízdního pásu a cca 50m za mostem ČD přes tramvajovou trať (kde budou vystavěny nájezdové klíny) zpět do vozovky z centra.

Seifertova_A3_tisk_9_4_2015

Změny v tramvajových linkách

Denní provoz:
Linka číslo 5 bude v úseku Masarykovo nádraží – Flora odkloněna přes zastávky Václavské náměstí, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí MíruOrionka.
– Linka číslo 9 bude ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Jindřišská odkloněna do zastávky Dlážděná, kde bude ukončena. Dále bude pokračovat jako linka číslo 26 směr Divoká Šárka.
– Linka číslo 11 bude celodenně a celotýdenně provozována v úseku Spořilov – Spojovací.
– Linka číslo 26 bude ve směru od Divoké Šárky zkrácena do zastávky Dlážděná, kde bude ukončena. Dále bude pokračovat jako linka číslo 9 přes zastávku Jindřišská směr Sídliště Řepy.

Noční provoz:
Linka číslo 55 bude v úseku Jindřišská – Palmovka odkloněna přes zastávky Masarykovo nádražíFlorenc.
– Linka číslo 58 bude v úseku Lazarská – Flora odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Náměstí MíruOrionka.

Zavedení tramvajové linky
V denním provozu bude zavedena tramvajová linka číslo 39 v trase Spojovací – Ohrada – Biskupcova – Želivského – Strašnická – Nádraží Strašnice – Radošovická – Nádraží Hostivař.

Změny v zastávkách tramvají
Po dobu výluky bude zřízena v obou směrech zastávka Dlážděná – v Dlážděné ulici u křižovatky se Senovážným náměstím.

Náhradní autobusová doprava

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X9 v trase Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Husinecká – Italská – Hlavní nádraží – Dlážděná – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov.
V nočním provozu budou zavedeny linky náhradní autobusové dopravy X55 v trase Palmovka – Biskupcova – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Husinecká – Italská – Lazarská – Václavské náměstí – Jindřišská – Dlážděná – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov – Biskupcova – PalmovkaX58 v trase Olšanské hřbitovy – Flora – Olšanské náměstí – Husinecká – Italská – Lazarská – Václavské náměstí – Jindřišská – Dlážděná – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Flora.

Změny v provozu autobusů
– Pro linku číslo 135 bude zrušena zastávka Na Smetance, přemístěna zastávka Náměstí Winstona Churchilla z Italské do Husitské ulice, přibližně 50 metrů za křižovatku s ulicí Seifertovou, zřízeny budou (mezi zastávkami ŘímskáNáměstí Winstona Churchilla) zastávky Italská (ve Vinohradské ulici v zastávce tramvají pro směr do centra) a Hlavní nádraží (ve Wilsonově ulici v zastávce autobusu číslo 504 pro směr Florenc).
– Pro linku číslo 175 budou v obou směrech zavedeny vložené spoje v trase Florenc – Flora.

Čtyřka v obraze
Už brzy by zde mohli vegetit teenageři. podoli Sluníčko dětem příliš nesvítilo. bus pruvod 048 Sám Jan Foukal. DSC01666
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no