Na 1. máje bude odpoledne na Petříně tradiční Den s Máchou

Muzeum hlavního města Prahy pořádá dne 1. května 2015 od 14 do 17 hodin v okolí Petřínské rozhledny již třetí ročník akce Den s Máchou. Pro návštěvníky a pro všechny zamilované, kteří se přijdou na Petřín tradičně políbit, bude připraven bohatý program. Tak neváhejte a na kopec dorazte!

V průběhu celého odpoledne se návštěvníci budou moci vyfotografovat s předem připravenou rekvizitou Karla Hynka Máchy. Fotografie budou na místě vytištěny a návštěvníci si je budou moci odnést domů, fotografie také budou umístěny na facebookové stránky Muzea. Celou akci bude moderovat kouzelník Grino, který předvede kouzelnické vystoupení.

Připraveno bude také vystoupení akrobatů na skákacích botách. Skákací boty si bude možné na místě vyzkoušet. V rámci akce bude probíhat workshop výroby placek s vlastním motivem. V rámci akce bude možné navštívit Bibliobus, ve kterém budou připraveny knihy k volnému čtení a zajímavé soutěže. Návštěvníci si budou moci zakoupit občerstvení v přilehlých stáncích nebo v kavárně rozhledny.

Vrcholem prvomájového odpoledne budou dva koncerty Filharmonického orchestru Iwasaki složeného ze studentů Pražské konzervatoře pod vedením dirigenta Chuhei Iwasakiho, které začnou v 14:45 a 16:15 hod. Zazní skladby Bohuslava Martinů, Bedřicha Smetany a Edwarda Elgara.

Macha-A1-2015-FINAL

Čtyřka v obraze
bus pruvod 033 U gilotiny, kterou používali nacisté, na lidi padá tísnivá atmosféra. Starosta (v pozadí primátor). S principálem Divadla Na Jezerce si popovídal i starosta Pavel Caldr. Turnaj rytířů na koních. Únava po doběhnutí.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no