Letecké muzeum Kbely se probudilo ze zimního spánku

O tomto víkendu se po zimní pauze opět otevřely prostory Leteckého muzea Kbely, které spadá pod Vojenský historický ústav Praha. Navštívit jej můžete po celý týden kromě pondělí v době od 10 do 18 hodin. A to příjemné nakonec – vstup do muzea je zdarma.

Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha-Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. V současnosti má ve sbírkách 275 letadel, z nichž 85 je vystaveno ve čtyřech krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům. Expozice Leteckého muzea Kbely se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, stejnokroje, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.

Pár praktických údajů

– Muzeum je běžně otevřeno v letní sezoně (květen až říjen), a to každý den mimo pondělí od 10 – do 18 hodin.
– Letos sezóna začala v sobotu 25. dubna a skončí 31. října.
– Hangáry se uzavírají v 17:30 hodin.
doprava k muzeu: ze stanice metra Palmovka (trasa „B“) – autobusem č. 185, ze stanice metra Vysočanská (trasa „B“) – autobusem č. 375, ze stanice metra Letňany (trasa „C“) – autobusem č. 185, 280, 259, 302, 375, 376. Všemi uvedenými autobusy pojedete do zastávky Letecké muzeum. Zastávka je na znamení.
– Do muzea nenoste jakékoli zbraně, jídlo, pití a v muzeu nekuřte. Nepoužívejte zde ani mobilní telefony.
– Zvířatům, podnapilým osobám a osobám s viditelnými, zákonem zakázanými symboly, nebude vstup do muzea umožněn.
– Děti mladší 14 let mohou do expozic pouze v doprovodu dospělé osoby.
– Fotografování je povoleno pouze pro soukromé účely a bez stativu.

lmk1

Čtyřka v obraze
Výukové materiály. Uprostřed divokého rytmu. Kolikrát se turnajová figurína otočí? titulka lanovka na petřín 132 Atmosféru dovytváří bubliny.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no